SolidWorks >> Modelowanie części >> [Szkic] Równe wymiary w różnych szkicach
Autor Wypowiedź
2015-02-12, 08:18
Pomógł 0 raz(y).
Jak widać na zdjęciu nie mogę wpisać formuły wartości wymiaru w okienku. Chciałbym żeby wymiar był taki sam jak w Szkic1 więc teoretycznie wpisuję =D1@szkic1, ale podświetla mi się na czerwono i "nie chce zaskoczyć". Co robię nie tak?

 
2015-02-12, 08:28
Pomógł 18 raz(y).
A nie lepiej zaznaczyć oba okręgi i wybrać relację "równe"?



A równanie powinno zawierać średniki:

="D1@Szkic1"
 
2015-02-12, 08:36
Pomógł 0 raz(y).
OK. Średniki załatwiły sprawę. Relacja równe sprawdza się jak bym chiał mieć 2 okręgi tej samej średnicy, ale np jak bym chiał żeby bok prostokątu był równy średnicy okręgu to już by się nie udało. Dzięki za pomoc.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-12, 09:05
Pomógł 405 raz(y).
    Kozłowski Paweł
    OK. Średniki załatwiły sprawę. Relacja równe sprawdza się jak bym chiał mieć 2 okręgi tej
    samej średnicy, ale np jak bym chiał żeby bok prostokątu był równy średnicy okręgu to już
    by się nie udało. Dzięki za pomoc.

Ale chyba nie wpisujesz składni z ręki?

Przecież równania w oknie graficznym dodajemy poprzez klikanie na wymiarach. Czyli pokazujesz parametr okręgu czarnego a w równaniu okręgu niebieskiego odnosisz się do pierwszego.
 
2015-02-12, 11:03
Pomógł 0 raz(y).
Próbowałem, ale albo robie coś nie tak albo to nie to o co mi chodzi. Mianowicie wchodze w okienko edycji wymiaru, następnie klikam operację zawierająca szkic do którego chce się odnieść (w tym momencie wyświetla mi się ten szkic), klikam na wymiar i co prawda zaczytuje mi te 150mm ale nie ma powiązania z tym wymiarem, tzn jesli wyjde ze szkicu6 i zmienie wymiar w szkicu bazowym to wymiar ze szkicu nr 6 mi się już nie zaktualizuje (przy wymiarze nie ma znaku sumy wskazującego na powiązanie)



OK. Doszedłem już że też trzeba wpisac znak = przed kliknięciem na wymiar.
 
2015-02-12, 14:03
Pomógł 18 raz(y).
Robisz tak:



1. Wymiarujesz niebieski okrąg, pojawia się wymiar do wpisania ręcznie.



2. Wpisujesz tam znak =



3. Klikasz np. w drzewku na operację detalu, z którego czerpiesz wymiar.

4. Pojawiają się wymiary.

5. Klikasz potrzebny i on się sam wpisuje w pole wymiarowe.

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT