SolidWorks >> Modelowanie części >> Konstrukcje spawane
1  2    >
Autor Wypowiedź
CAD engineering
2015-02-16, 22:00
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

na początku dodam, że jestem b. rzadko zaglądam tutaj. Ostatnio zacząłem podelować w module konstrukcje spawane. Przyznam się, że dosyć fajna sprawa, ale nie o tym teraz...

Mam przygotowane formatki dla części, złożenia i rysunków. Jak stworzę model w module kontrukcje spawane a później dany element wstawiam do nowej części, w celu wykonania np. rys. 2D to utworzony plik prt nie posiada dostosowanych właściwości i wtedy w tabelce na rys. złożeniowym nie aktualizują mi się potrzebne informacje.

Wie ktoś może jak to ustawić? Dodam, że mam w ustawieniach podane ścieżki do plików, etc. ale może nie wszystkie.



Z góry wielkie dzięki za pomoc.





Pozdrawiam

TG
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-16, 22:10
Pomógł 405 raz(y).
1. Nie potrzeba wstawiać obiektu do nowej części w celu pokazania go w dokumentacji.

2. Wyprowadzając pliki można "przemyciś" właściwości konstr. spawanej.

3. Wszelkie właściwości znajdują się w folderach po zaktualizowaniu listy, nie są one tożsame z właściwościami pliku.
 
CAD engineering
2015-02-16, 22:20
Pomógł 0 raz(y).
Ad. 1)

No tak, ale jak chcę zrobić tak, że każda część np. ramy będzie na osobnym rysunku detalicznym, to jak dla mnie trzeba.



Ad. 2) ,,Przemycić,, w jaki sposób?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-16, 22:27
Pomógł 405 raz(y).
Można wykonać dokumentację wybierając obiekt i umieszczając każdy z nich na osobnym rysunku - normalna sprawa. Nie ma potrzeby wyprowadzania obiektów do części.



Prawym na liście elementów > zapisz obiekty.

ps. Dla konstrukcji takich stosuje się tabelkę listy elementów ciętych (zamiast BOM).
 
CAD engineering
2015-02-16, 22:57
Pomógł 0 raz(y).
Super o to chodziło :)

Jeszcze tylko jedno. Jak tak robie to i tak mi zapisuje dane elmenty w poszczególnych plikach. I jak ,,z góry,, przed zapisem nadać nazwę poszczególnych plików? Żeby nie było np. Człon konstrukcyjny 1. sldprt, etc.

Stosuje numeryczną nazwę plików.





Pozdrawiam

TG
 
CAD engineering
2015-02-24, 20:21
Pomógł 0 raz(y).
Już wiem gdzie tkwił błąd.

Nie miałem ustawionych w ogólnych opcjach ścieżek do plików (formatek)



 
CAD engineering
2015-02-24, 20:29
Pomógł 0 raz(y).
Mam jeszcze jedno pytanie. Ponieważ dopiero ucze się dostosowywania ustawień w SW.

W jaki sposób mogę wpisywać własne ustawienia w Liście elementów ciętych?

Chce np. wstawić NAZWA, jako nazwa pliku (poszczególnych części, a nie głównego pliku prt) i inne. A później stworzyć w rysunku własną tabelę z częściami.

Mam stworzone własne formatki np. Ceowników, Dwuteowników, ale nie mam ustawionego np. Description.



 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2015-02-24, 21:29
Pomógł 12 raz(y).
Cześć,

Do każdego pliku profilu *.SLDLFP, z którego wychodzisz tworząc człon konstrukcyjny wprowadź właściwości dostosowane takie jakie chcesz. Porządna baza profili rozwiązuje wszystko ;)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-24, 21:46
Pomógł 405 raz(y).
Apropo nazwy - zastosuj skalę razy 1 dla wszystkich obiektów (względem początku). Później zmień nazwę operacji w drzewie na "człon konstrukcyjny".

Co do właściwości, jak piszę Michał. Można też dodać globalnie właściwość klikając prawym na ikonie konstrukcji (pierwszej) w drzewie i dodać nową właściwość. Zostanie ona przypisana wszystkim obiektom - również tym, które nie są członami, jak żebra czy zaślepki.
 
2015-02-24, 22:04
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

W konstrukcji spawanej SW sam tworzy listę el. ciętych (profile, rury, pręty itd.) Jest to wystarczające dla produkcji jak pokazane na PrinScreen.

 
2017-09-07, 09:14
Pomógł 0 raz(y).
Witam, odgrzeję nieco kotleta z racji tego, że moje pytanie dotyczy pokrewnego problemu.
Mianowicie: czy istnieje możliwość połączenia właściwości listy elementów ciętych z dostosowanymi właściwościami pliku lub głównymi właściwościami pliku typu nazwa pliku etc.
---
Kiśl
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-09-07, 09:55
Pomógł 405 raz(y).
Istnieje, jednak idea konstrukcji spawanych polega na pracy w części wieloobiektowej - więc niby jak to ma działać? Jeżeli w części jest 1 obiekt, to byłoby dość logiczne, jeżeli jest więcej to trochę dziwne.

Zawsze istnieje możliwość zapisu obiektów do części z opcją przeniesienia właściwości danego obiektu na poziom właściwości całego pliku - ma to sens, gdyż w części jest tylko 1 obiekt.
 
2017-09-07, 10:10
Pomógł 0 raz(y).
Chodzi mi o taką sytuację, gdy mam już jakąś część blaszaną/bryłową i wstawiam ją do części spawanej. Zamiast "z palca" wstukiwać np. nazwę tej wstawianej części do tabelki/we właściwościach elementu ciętego chciałbym, aby została pobrana właśnie z jej właściwości.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-09-07, 10:53
Pomógł 405 raz(y).
Podczas wstawiania elementów blaszanych z listą można zaznaczyć przeniesienie właściwości z wstawianego pliku do docelowego (do cut list). Jeżeli wstawiana część jest bryłą to nie ma listy elementów ciętych, zatem nie ma co przenosić.

Natomiast nie spotkałem się, by dało się przenieś właściwości (główne) całej części do właściwości listy elementów ciętych podczas jej wstawiania.

 
2017-09-07, 12:08
Pomógł 0 raz(y).
Ok. A czy może Pan mi podpowiedzieć jak przenieść właściwość dostosowaną do właściwości listy elementów ciętych w obrębie części jednoobiektowej?
 
.
2017-09-07, 12:19
Pomógł 52 raz(y).
Pozostaje jedynie makro. Analizowałem problem, da się, ale jest to dość skomplikowane.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-09-07, 12:47
Pomógł 405 raz(y).
Rzeczywiście makrem, np. https://www.youtube.com/watch?v=k3Rd34FjWd4

Można to jeszcze zrobić tak, że kopiujemy właściwość z cut-list i wklejamy do właściwości pliku.

Nawet testowałem rozwiązanie, gdzie te informacje zapisane były już w szablonie, warunkiem jest jednak to, że szablon zawiera już jakiś obiekt, który każdorazowo należy modyfikować.

W mojej ocenie, takie przenoszenie nie ma sensu, wszystko z listy elem. ciętych można podpiąć do tabelki.
 
.
2017-09-07, 14:22
Pomógł 52 raz(y).
Pawle, z tego co zrozumiałem to Rafał chce odwrotnie czyli właściwości z wstawianego elementu wpisać do cut listy.
Tu jest problem bo trzeba albo mieć odpowiednio przygotowane szablony i modyfikować wartości , albo tworzyć na bieżąco właściwości w cut liście i nadać im odpowiednie wartości.
Oczywiście metoda przenoszenia właściwości do pliku dużo uprości bo można wtedy przenosić wartości Ctrl+C i Ctrl+V.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-09-07, 15:33
Pomógł 405 raz(y).
   Ok. A czy może Pan mi podpowiedzieć jak przenieść właściwość dostosowaną do  właściwości listy elementów ciętych w obrębie części jednoobiektowej?

Ale o jaką właściwość chodzi i czy rozmawiamy o sytuacji wstawianej części do części?
 
.
2017-09-07, 19:06
Pomógł 52 raz(y).
Może niech autor to wyjaśni.
Ja osobiście często wstawiam z biblioteki np. nakrętki do zgrzewania do konstrukcji spawanej i potem muszę ręcznie wpisywać właściwości żeby mieć odpowiednią zawartość LM na rysunku czy dla opracowania listy części handlowych do zamówienia.
Dlatego automatyczne wprowadzanie właściwości wiele by ułatwiło.
Niestety nie robię tego aż tak często żeby poświęcić sporo czasu dla napisania makra, które by to zrobiło, no ... chyba żeby wynalazek Fenicjan mnie zmotywował :)
 
1  2    >

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT