SolidWorks >> Modelowanie części >> Otwór na ścianie nieplanarnej
Autor Wypowiedź
2015-02-27, 13:52
Pomógł 0 raz(y).
Jak wykonać otwór za pomoca kreatora otworów na ścianie nieplanarnej?
Po wyborze rodzaju otworu przzechodze na zakładkę Pozycję, klikam Szkic 3D zaznaczam punkt ale program jakby nie mógł sam znależć pozycji normalnej w punkcie styku ze ścianą.
Przykład w pliku poniżej (próbuję wstawić otwór na przebiciu lini ze ścianą w Szkicu3D4)

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_1835_7404.sldprt
 
SOLIDWORKS 2018
2015-02-27, 14:19
Pomógł 43 raz(y).
Hmm. A normalnie po ścieżce otwór profilem zrób. Potem jakby co to ręcznie do listy otworów na rysunku możesz zawsze dopisać. Tak mi się wydaje.

Albo w sumie można tak:

1. Robisz płaszczyznę przechodzącą przez ten pkt na końcu linii i normalną do tej linii.
2. Musisz teraz zrobić drugą płaszczyznę oddaloną od tej pierwszej i rownoległą do niej (tak żeby poza model wychodziła).
3. Rzutujesz na nią pkt z tej linii z pierwszej płaszczyzny.
4. Kreator otworów: pozycja: klikasz na najnowszą płaszczyznę i dalej na ten zrzutowany pkt.





















 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-02-27, 16:03
Pomógł 405 raz(y).
Klikasz obok i dodajesz relację wspólnie lub przeciągasz punkt szkicu do wskazanego punktu. Działa wszystko poprawnie, zawsze tak się robiło.
 
2015-03-02, 07:21
Pomógł 0 raz(y).
OK. Dzięki za pomoc. Największym błędem jaki robiłem to klikanie zawsze na Szkic 3D w zakładce Pozycje. Nie wiedziałem, że można wstawiać otwory bezpośrednio na danej płaszczyźnie bez klikania na Szkic 3D...
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT