SolidWorks >> Modelowanie części >> Wycinanie w złożeniu
Autor Wypowiedź
2015-03-19, 06:12
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Mam problem i w związku z tym pytanie. Czy w SW 2010 można wycinać w złożeniu jedną część drugą częścią? W sensie mam dwie części - bryły i chciałbym jedną odjąć od drugiej. Jak dotąd widzę tylko możliwość narysowania szkicu i wycięcie, które jest widoczne później tylko i wyłącznie w złożeniu, nie ma go gdy otworzę sam element.
Pomożecie?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-03-19, 08:04
Pomógł 405 raz(y).
W SW 2010 była już chyba możliwość zaznaczenia przeniesienia operacji z poziomu złożenia do części - sprawdź na samym dole w polu zakresu operacji.

Ale do tego, o czym piszesz może lepiej nadaje się operacja Gniazda (aktywuje się podczas edycji 1 części w złożeniu).
 
2015-04-07, 09:04
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję za pomoc
"przeniesienie operacji z poziomu złożenia do części - sprawdź na samym dole w polu zakresu operacji" - nie wiem, o co chodzi... mógłbyś przybliżyć?

Ogólnie gniazdo działa, ale jeśli chcę wyciąć elementem, którego ostatnią operacją jest "skorupa", to "zostawia" mi ten materiał jakby wewnątrz tego elementu (czyli musiałbym usunąć skorupę)

Czy można na to coś poradzić?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-07, 09:29
Pomógł 405 raz(y).
Zawsze można coś poradzić, zależy od kontekstu. Można wycinać powierzchnią, można zrobić kopię obiektu przed skorupą by jego dlaj użyć (ale niezbędne konfiguracje), można w końcu odciąć wystający fragment już po operacji gniazda.

Nie widzę modelu więc konkretnie nie napiszę nic więcej.
 
2015-04-07, 10:00
Pomógł 0 raz(y).
Dołączałem zdjęcia, ale ich nie widać. Próbuję ponownie

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-07, 11:18
Pomógł 405 raz(y).
Przepraszam, ale nic na tych obrazkach nie widać. Możesz przewinąć belkę przed skorupę, zrobić gniazda i jednocześnie zablokować odniesienia.
 
2015-04-07, 11:39
Pomógł 0 raz(y).
W opcjach było zablokuj wszystkie, czego użyłem, nie wiem czy czegoś mi to nie zepsuje... No ale po przewinięciu belki z powrotem zadziałało. Chyba przydałoby mi się porządne szkolenie z SW...
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT