SolidWorks >> Modelowanie części >> Powiązania
Autor Wypowiedź
2015-03-23, 17:38
Pomógł 0 raz(y).
Już nie pamiętam, ale wydaje mi się że zapisałem detal prawidłowo, czyli uwaględniając opcje które są na samym dole "zapisz jako oddzielną kopię ...." czy jakoś tak...

ale jest dziwna sytuacja, skopiowany detal, poprawiony i na podstwie któego wykonałem 2D, właśnie ten 2D cały czas odwołuje się do wcześniejszego, oryginalnego modelu.

W jaki spodób nadać mu odpowiednie wiązanie?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-03-23, 19:32
Pomógł 405 raz(y).
Podczas otwierania rysunku w oknie otwórz należy wybrać Odniesienia i klikając 2x wybrać inny odniesiony model. Później rysunek należy zapisać w formie zapisz jako z zaznaczeniem zapisu odniesionych dokumentów.
 
2015-03-23, 19:59
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Też czasami robię kopię i na niej pracuję. Gdy mam otworzyć dokumentację 2D to w orginale zmieniam nazwę (np. przedrostek x), i otwierając dokumentację 2D SW pyta o plik odniesienia, więc wskazuję kopię tego pliku i zapisuję) Przedrostek usuwam i jest juz OK.

Pozdrawiam.
 
_
2015-04-22, 11:33
Pomógł 0 raz(y).
Też zmieniam nazwę starego pliku bryłowego i podczas otwarcia "drafta" woła mi zgubione odniesienie do pliku bryłowego, więc wskazuję ten co chcę. W wersji 2015 aby wołał zagubione odniesienie pliku bryłowego przy otwarciu "drafta", należy plik draft otwierać przez menager SW "otwórz", w przeciwnym razie nie będzie nic wołał i po otwarciu pokażą się puste okna widoków.

Mam pytanie w podobnym temacie. Po otwarciu pliku draft nie mam powiązania z plikiem bryłowym i wyświetlone wcześniej rzuty są w postaci pustych kwadratów. Jak wskazać powiązania?? Ewentualnie mam wyświatlone widoki, ale chciał bym "podmienić" powiązania i wskazać inne powiązanie do plików bryłowych.

Dla informacji używam SW 2015 SP.1
 
.
2015-04-22, 15:40
Pomógł 52 raz(y).
    Śliz Krzysztof
. . .
    Mam pytanie w podobnym temacie. Po otwarciu pliku draft nie mam powiązania z plikiem bryłowym i
    wyświetlone wcześniej rzuty są w postaci pustych kwadratów. Jak wskazać powiązania??
    Ewentualnie mam wyświatlone widoki, ale chciał bym "podmienić" powiązania i wskazać inne
    powiązanie do plików bryłowych.
   
    Dla informacji używam SW 2015 SP.1
Patrz post nr 2

Najlepiej mieć otwarty rysunek i model.Zapisujemy pod nową nazwą (nie kopię !) i powiązania same się ustawią. Tylko oczywiście nie można tego robić w kontekscie złożenia , w którym jest model bo się przestawią również powiązania w złożeniu.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-22, 16:25
Pomógł 405 raz(y).
Włodzimierz już odpowiedział, a ja dodam, że można zamienić odniesienia lokalnie widoków, we właściwościach > zastąp model.

Trzeba pamiętać by podczas zapisu zaznaczać Uwzględniaj wszystkie odniesione dokumenty.
 
_
2015-04-29, 07:54
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki za info. "Zastąp model" działa tylko nie do końca tak jak trzeba. Potrafi wygasić połowę nadanych informacji (wymiarów, oznaczeń) nawet jeśli nowo wskazany detal jest utworzony z poprzedniego, jedyna różnica to inna nazwa.

To co opisuje kolega Włodzimierz, to jest też dobre ale w momencie kiedy pracujemy na drafcie i chcemy zmienić. Mnie chodzi o sytuacje kiedy cały projekt przerabiam i w trakcie dokonuję zmian (często zmian detali i ich nazw). Na sam koniec otwieram rysunki no i woła mi zagubione odniesienia do partów. Wcześniej pracowałem w wersji 2012 w taki sposób podmieniało bez problemu, nawet całe złożenia. Nieraz wygaszało parę oznaczeń ale w miejscach gdzie były jakieś zmiany.
W wersji 2015 dzieją się cuda. Raz podmieni normalnie a raz wyrzuci wszystko (nawet jeśli nie wprowadziłem żadnych zmian w bryłach). A może to problem tego że nowy part/assembly zapisuje jako kopię?? Wcześniej w wersji 2012 też zapisywałem jako kopię i było wszystko ok.

Jeśli kotoś ma jakieś inne spostrzeżenia na ten temat zapraszam do rozmowy.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT