SolidWorks >> Modelowanie części >> Wycięcie po helisie - zmienny skok i średnica
Autor Wypowiedź
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2015-03-26, 09:53
Pomógł 4 raz(y).
Witam mam pytanie jak w temacie jak w SW ugryźć temat wycięcia po helisie która posiada zmienny skok i średnicę.

1. Helisę mam opartą na zmiennych

2. Poczatkowy zarys wyciecia też mam

3. I tutaj utknałem jak powiązac zarys wycięcia ze zmiennym skokiem gdyż ze zminna średnicą to nie problem (przebicie do helisy)

PLik przykładowy
 
Engineer of old school
2015-03-26, 10:31
Pomógł 20 raz(y).
To czp M8x20.

Proszę wyedytować helisę (dzrzewo operacji>wycięcie- wyciągnięcie po ścieżce20>helisa) i wszystko będzie jasne, mam nadzieję.

Po lewej stronie tabeli jest :

numer skoku,dalej w prawo liczba zwojów o określonym skoku, dalej wysokoś helisy( iloczyn skoków i ich liczby i dalej średnice. To wszystko jest edytowalne wg potrzeb

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_1870_7523.zip

 
SOLIDWORKS 2018
2015-03-26, 10:34
Pomógł 43 raz(y).
Wrzuć plik przez forum. Ta strona coś mi chce instalować kurcze. Boje się pobierać. A co do helisy to nie bardzo wiem w czym problem. Ja bym, zastosował po prostu wycięcie po ścieżce. Ścieżka to helisa (krzywa, albo na szkic 3d przekonwertować jak są problemy, albo na krzywą kompozytową) a profil wycięcia prostopadły do końca (początku) helisy, no i wspólny z nim (czy tam przebity).
 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2015-03-26, 10:53
Pomógł 4 raz(y).
Witam, nie o to chodzi w pytaniu poza tym jak pokazałem w załączonym pliku te operacje już wykonałem.

Powtórzę chodzi mi o wycięcie po helisie o zmiennym skoku i zmiennej średnicy. Zgodnie z napisanymi punktami 1 i 2 mam helisę o zmiennym skoku i średnicy i jak już napisałem utknąłem w momencie powiązania tego zmiennego wycięcia z helisą aby wycięcie uwzgledniało zmianę średnicy i skoku.

tutaj inny hosting niestety forumowe dodawanie plików nie działa. http://www.filehosting.org/file/details/479029/%C5%9Alimak.zip

lub pobieranie bezpośrednie tutaj https://gofile.me/2ozqj/OfN75Wu6

    Pająk Jacek
    To czp M8x20.
   
    Proszę wyedytować helisę (dzrzewo operacji wycięcie- wyciągnięcie po ścieżce20 helisa) i
    wszystko będzie jasne, mam nadzieję.
   
    Po lewej stronie tabeli jest :
   
    numer skoku,dalej w prawo liczba zwojów o określonym skoku, dalej wysokoś helisy( iloczyn skoków
    i ich liczby i dalej średnice. To wszystko jest edytowalne wg potrzeb
   
    http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_1870_7523.zip
   
   
 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2015-03-26, 10:56
Pomógł 4 raz(y).
ok, chyba znalazłem rozwiązanie jak zrobię to podeślę rozwiązanie.
 
Engineer of old school
2015-03-26, 11:03
Pomógł 20 raz(y).
Pański problem polega na tym, że tworzy Pan samoprzecinające się powierzchnie ( wielkość skoku 120, jest mniejsza jak szerokość wycięcia 136.01609319mm). Trzeba to wycinać na dwa razy, lewą i prawą pobocznicę oddzielnie-dwa szkice.
 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2015-03-26, 11:40
Pomógł 4 raz(y).
    Pająk Jacek
    Pański problem polega na tym, że tworzy Pan samoprzecinające się powierzchnie ( wielkość skoku
    120, jest mniejsza jak szerokość wycięcia 136.01609319mm). Trzeba to wycinać na dwa razy, lewą
    i prawą pobocznicę oddzielnie-dwa szkice.



Wielkość skoku jak napisałem jest zmienna i średnica również



więc wycięcie zmienia się co do długość i wysokości wraz ze zmianą parametrów helisy



Chociaż przyznam że może i to jakiś pomysł tylko pewnie na kilka razy musiałbym to ciąć w zależności od skoku
 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2015-03-26, 12:28
Pomógł 4 raz(y).
Ma być dokąłdnie odwrotnie jak tutaj "zmienne żerbro ma być zmiennym wycięciem" zaś "wycięcie o stałej szerokości ma stać się żebrem"

 
Engineer of old school
2015-03-26, 12:28
Pomógł 20 raz(y).
Nie zrozumiał mnie Pan, Proszę sobie zmiejszyć szerokość wycięcia(szkic62) do >120 i zobaczy Pan co wyjdzie.

Zapytam, średnica zewnętrzna stała, szerokość osiowa zwoju 12.
 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2015-03-26, 12:30
Pomógł 4 raz(y).
Tak

średnica zewnętrzna stała 120,

szerokość zwoju stała 12
 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2015-03-26, 12:33
Pomógł 4 raz(y).
    Pająk Jacek
    Nie zrozumiał mnie Pan, Proszę sobie zmiejszyć szerokość wycięcia do  120 i zobaczy Pan co
    wyjdzie.
   
    Zapytam, średnica zewnętrzna stała, szerokość osiowa zwoju 12.



Widzę o co chodzi tylko wtedy nie może mieć tej samej helisy tylko ją skrócić tam gdzie skok się zniejsza i zrobic drugie wycięcie na drugiej pobocznicy zwoju - zobaczymy co wyjdzie
 
Engineer of old school
2015-03-26, 12:52
Pomógł 20 raz(y).
Rozumię, że zmiana średnicy trzpienia jest powiązana z helisą.

Mam pomysł jak o zrobić, ale muszę odszukać stary plik.

Trzeba zrobić łańcuch helis wg pańskiej helisy - 3zwoje 180, 1zwój 175 itd

Wpoczątku każdej z hellis utworzyć szkic wycięcia (szerokość wycięcia= skok minus 12mm czyli zwój
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT