SolidWorks >> Modelowanie części >> Projekt kadłubu samolotu Pzl-130 Orlik
Autor Wypowiedź
2015-05-16, 09:35
Pomógł 0 raz(y).
Dzień dobry mam problem w projekcie :) mam do zrobienia kadłub samolotu pzl 130 orlik lecz nie potafie go do końca zrobić robie do pewnego momentu i dalej nie udaje mi sie . Czy mogłby mi ktoś wytłumaczyć jak go zrobić ? . POzdrawiam
 
2015-05-16, 09:39
Pomógł 0 raz(y).
 
2015-05-16, 09:40
Pomógł 0 raz(y).
http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_1939_7653.sldprt
 
2015-05-16, 10:55
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Jeśli idzie o szkic3 to poszedłeś w dobrym kierunku. (szkoda, że nie przeskalowałeś do zblożonych wymiarów samolotu)

Co do dalszych operacji. Bedziesz musiał zrobić bardzo dużo płaszczyzn (wzdłuż kadłuba), aby narysowane szkice odpowiadały za obrys kadłuba (patrząc na kadłub z przodu lub z tułu), Proponuję rys pół szkicu i odbijać w lustrze). Następnie trzeba wyciagać po profilach te szkice (profilami są szkice narysowane na płaszczyznach). Oczywiście jest trochę zabawy.

Pozdrawiam.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-05-16, 11:11
Pomógł 405 raz(y).
Nic z tego nie będzie w takiej formie, trzeba to robić po kawałku. Nie możesz narysować obrysu tak jak go widzisz np. w widoku od góry ponieważ ten kontur tworzą różne powierzchnie. Musisz podzielić w głowie ten kadłub na pewne powierzchnie, obrotowe (jak sam przód), rozwijalne, może będą też płaskie. Nie da się tylko na podstawie 3,4 rzutów tego odtworzyć, potrzeba dodatkowych zdjęć itp. Bo ten kontur co widać od góry jest w najszerszym miejscu, niekoniecznie musi to być krawędź do użycia w danej operacji SW.

Kolejna uwaga, jest to obiekt całkowicie symetryczny - zajmuj się połową.

Oprócz szkicu 3D używaj krzywej rzutowania (szkic na szkic), która często jest łatwiejsza do uzyskania.

Ciężko coś podpowiedzieć bo w zasadzie nic nie masz, rysuj i pytaj na bieżąco.

Ewentualnie mogę Ci podpowiedzieć książkę, gdzie jest podobny przykład od A do Z bazujący na blueprintach http://solid-podreczniki.pl/ksiazka3/ oraz ogólnie cała filozofia modelowania powierzchniowego.

A to wspomniany model:

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT