SolidWorks >> Modelowanie części >> Książka SW 2013 - Zadanie 1 str.84 - układ współrzędnych
Autor Wypowiedź
piping
2015-06-07, 13:34
Pomógł 0 raz(y).
Dzień dobry,

W w/w książce jest zadanie. Punkt 5 mówie, że trzeba wstawić okrąg na dolnej ścianie modelu. Tyle tylko, że ta dolna ścina to efekt wyciągnięcia. Na rysunku jest pokazane jest, że układ współrzędnych ( dwie strzałki czerwone ) są jakimś cudem wstawione w nowe miejsce. Rysunek 3.28.
PYTANIE:
- Jak wstawić strzałki ( chyba nowy układ współrzędnych ) w inne miejsce ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-06-07, 14:36
Pomógł 405 raz(y).
Co konkretnie jest niejasne? Ściana (dolna) powstała we wcześniejszej operacji. Trzeba na niej wstawić szkic i narysować okrąg. Czerwony układ współrzędnych pojawia się po włączeniu szkicu - nie wstawia się go. Nie ma możliwości wstawienia układu 2D.
 
piping
2015-06-07, 15:01
Pomógł 0 raz(y).
Dzień dobry Panu,

Okrąg 10mm wstawię ale w "płaszczyżnie przedniej" czyli w "XY" z "Z = 0" czyli dokładnie gdzie pierwszy okrąg D=23.8 mm. Na rysunku 3.28 ten okrąg D=10mm wraz z czerwonymi grocikami znajduje się w 90 mm niżej. Może zrzut z ekranu coś da.
Jakim cudem to się tam znalazło ?
Nawiasem mówiąc: jak "włączyć" szkic tak aby pojawiły się dwa czerwone grociki bo też ich nie mam?
 
piping
2015-06-07, 15:37
Pomógł 0 raz(y).
Poszło !
Trzeba było dotknąć kursorem płaszczyzny w spod prawego klawisza menu wybrać wstaw szkic. Proste ale skąd ja mam to wiedzieć ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-06-07, 16:14
Pomógł 405 raz(y).
Proszę pytać jeżeli coś nie jest niezrozumiałe. Akurat na 43 str. jest napisane jak wstawiać szkic. Z resztą wcześniejsze ćwiczenia też się na tym opierają i myślę, że jest to czytelnie opisane.
 
piping
2015-06-07, 16:56
Pomógł 0 raz(y).
Książka Panie Pawle jest naprawdę dobra! Czasem coś mi umyka bo jestem prostym userem.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT