SolidWorks >> Modelowanie części >> Wczytanie Loga z JPG na dwg
Autor Wypowiedź
2015-12-02, 19:40
Pomógł 0 raz(y).
Witam, wiem iż da się to robić bo kiedyś to robiłem. Ale dawno i zapomniałem jak to zrobić. Chce dorysować bryłkę do druku 3D i potrzebuje wgrać logo. Niestety jest troszkę skomplikowane aby je rysować od podstaw. Pytanie jak przerobić obraz .jpeg na dwg aby wgrać i wyciągnąć bryłę na obramówce z dwg ? Byłbym wdzięczny za porzypomnienie. Staram się to zrobić ale nie moge sobie przypomnieć jak. Może użyć jakiegoś convertera ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-12-02, 19:55
Pomógł 405 raz(y).
Jak to wykonać w SW czy w ogóle? Generalnie efekt w dużym stopniu zależy od jakości i wyglądu grafiki. Są różne narzędzia do tego, nie mniej grafika w stylu godła Polski nigdy nie będzie dobrze przekonwertowana, ponieważ ma wiele odcieni bez wyraźnych konturów. Różne programy CAM mają takie funkjce konwersji, np. Alphacam czy Artcam (poszukaj podobnych tematów na www.cnc.info.pl).

W SOLIDWORKS można spróbować użyć narzędzia Autotrace (pakiet Premium), które jest dostępne w edycji szkicu podczas wstawnia obrazu.
 
2015-12-06, 07:27
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki, właśnie tak to robiłem kiedyś. Choć teraz mi nie wiele to pomoże, wcześniej robiłem na grafice wektorowej. Ale dzięki za przypomnienie :) Pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT