SolidWorks >> Modelowanie części >> Wyciągnięcie do kilku powierzchni
Autor Wypowiedź
2015-12-30, 10:15
Pomógł 0 raz(y).
W załączniku jest przykład.
Załóżmy że ta część jest importowana i nie ma drzewka operacji, a chcę usunąć pozbyć się otworu w taki sposób aby część wyglądała jak po usunięciu operacji "Otwór". Kiedy drzewko operacji istnieje nie ma żadnego problemu (wygaszam lub usuwam daną operację). Ale jak to najszybcej zrobić nie posiadając drzewka? Zwykłe wyciągnięcie daje możliwość wyboru tylko 1 płaszczyzny ograniczającej wyciągnięcie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-12-30, 10:45
Pomógł 405 raz(y).
Nie widzę załącznika (jest ostatnio jakiś problem z dołączaniem z Firefoxa) ale najszybciej to można wykonać zaznaczając wszystkie ściany otworu i poleceniem Usuń ścianę > usuń i załataj .
 
.
2015-12-30, 10:54
Pomógł 52 raz(y).
Trudno odpowiedzieć precyzyjnie z powodu braku załącznika, ale można spróbować utworzyć drzewko przez FeatureWorks i potem wygasić otwór.
Pawle,
Już kiedyś był taki problem, że nie dało się dołączyć załącznika do pierwszego postu, więc może (drugi Pawle :) ) spróbuj jeszcze raz dołączyć załącznik.
 
2015-12-30, 11:10
Pomógł 0 raz(y).
Nie udaje mi się załączyć modelu. (screena też nie mogę). Poprzez Usuń ścianę i załataj się nie udaje
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-12-30, 11:41
Pomógł 405 raz(y).
To proszę skorzystać wyjątkowo z zewn. serwera lub wysłać mi na maila: pawel.keska@pswug.info - podepnę go pod temat.
 
Engineer of old school
2015-12-30, 15:03
Pomógł 20 raz(y).
Co do przesyłania plików z Firefoksa, spakować rar albo zip i serwer przyjmnie,albo użyć Explorera
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-12-31, 11:44
Pomógł 405 raz(y).
Plik do tematu.

http://pswug.info/image/forum/forum_760_3_2134_8117.sldprt

Opcja Usuń i załataj po zaznaczeniu dwóch ścian działa!
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT