SolidWorks >> Modelowanie części >> Problem z edycją szkicu w korpusie reduktora
Autor Wypowiedź
2016-01-02, 00:42
Pomógł 0 raz(y).
Dzień dobry!
Wykonuję projekt reduktora od Kurmaza i mam problem z edycją szkicu. Modelując dolną część korpusu źle ustawiłem odległość osi wałów i wyszła o 2 mm za duża, Próbwałem parę razy z edycją szkicu, ale po zapisaniu zmian i powrocie do normalnego widoku, przedmiot pozostajetaki sam jaki był wcześniej.
Zauważyłem to dopiero pod koniec podczas wymiarowania także musiałbym całą część od nowa robić.
Może ktoś mi z Was powiedzieć jak mogę to poprawić ?
Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-01-02, 09:28
Pomógł 405 raz(y).
Dołącz jakiś obrazek. Generalnie to nic nadzwyczajnego, zmiany projektowe się zdarzają i nieraz wiąże się to ze sporą ilością pracy, żeby wszystkie "potomki" się zaktualizowały. Skoro szkic posiada wymiary to raczej ich należy użyć celem zmiany. Można też po fakcie zastosować operację Przenieś ścianę i dalej Przenieś.
 
2016-01-02, 13:55
Pomógł 0 raz(y).
To jest taki prowizoryczny korpus tylko do rozplanowania. Operacja była wykonywana na szkicu6, ale po jego modyfikacji przedmiot pozostaje bez zmian. Następną operacją jest już wycinanie otworów, więc problem leży gdzieś wcześniej i wynika pewnie z mojego niedouczenia.
Dołączam cały plik.
http://speedy.sh/KnrVh/to-dobre.SLDPRT
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT