SolidWorks >> Modelowanie części >> Niedostępny szkic
Autor Wypowiedź
2016-01-27, 08:58
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
ostatnio przerzuciłam się z Inventora na SolidWorksa.
Niestety nie mogę ogarnąć jednego tematu.
Utworzyłam nową płaszczyznę i narysowałam na niej szkic.
Nie mogę połączyć łuku z tego szkicu z innymi liniami z części, ponieważ
w momencie próby zahaczenia początku łuku w na obwodzie koła tamte linie mi znikają. Nie wiem jak zrobić aby wszystkie linie z innych szkiców były dla mnie widoczne w czasie rysowania. Bardzo proszę o pomoc
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-01-27, 09:18
Pomógł 405 raz(y).
Szkic użyty w operacji jest wchłonięty i ukryty. Trzeba go pokazać w drzewku operacji.

Natomiast by w pełni zrozumieć problem proszę dołączyć jakiś obrazek. Taka praktyka, by pokazywać szkice raczej nie jest popularna, oczywiście czasem tak ale nie jako metoda pracy.
 
2016-01-27, 10:14
Pomógł 0 raz(y).
Nie mogę kliknąć linii 1 przy rysowaniu szkicu, w celu określenia styczności mojego nowego punktu do tego okręgu.
 
2016-01-27, 10:18
Pomógł 0 raz(y).
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-01-27, 16:15
Pomógł 405 raz(y).
Zakładam, że wspomniany okrąg leży w innej płaszczyżnie (bo tutaj nie widzę żadnego okręgu), więc nie bardzo rozumiem, co do czego ba być stycznie?

Może zamiast takiego rozwiązania ja lub ktoś inny zaproponuje lepszy pomysł, ale dobrze byłoby wiedzieć, co to w ogóle ma być.

Taka porada, nie należy w 100% przekładać tego co w Inv na język SW - to niby dwa zbliżone programy CAD 3D, ale jednak różnią się w detalach.
 
2016-01-27, 20:04
Pomógł 36 raz(y).
Witam.
Napisz, co chcesz wykonać w tej części, a nawet wyślij plik, to się pomoże i wytłumaczy jak to zrobić.
 
2016-01-28, 08:28
Pomógł 0 raz(y).
Chciałam przy projektowaniu wzorować się na filmikach solidworks i tak dla przykładu w filmie

https://www.youtube.com/watch?v=GNuq0ssQsM0 nie mogę zrobić operacji która zaczyna się w 9:20 i 17:12 minucie, czyli to kiedy należy jeden ze szkiców w jednej płaszczyżnie odnieść do tych z innej płaszczyzny (jak to napisał kolega powyżej). Kompletnie nie mogę chwycić tych linii z innych płaszczyzn i ustawić dla nich wiązania. Nie wiem czy jest to kwestia opcji.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-01-28, 08:34
Pomógł 405 raz(y).
Zacznijmy od tego, że w 9'20" nie ma na górze żadnej relacji styczności. Jeżeli by taka była, pojawiłby się odpowiedni symbol w żółtym kwadraciku (te w białym są tymczasowe i nie są trwale zapisane).

Jeżeli jednak w podobnej sytuacji chciałabyś uzyskać tam relacje, to widoczną krawędź należy konwertować do szkicu.

Tutaj tak naprawdę dodane są dwie relacje przebicia (ponieważ szkic i krzywa leżą w różnych płaszczyznach) i te dwa punkty przebicia oraz promień całkowicie definiują szkic.
 
2016-02-02, 08:46
Pomógł 0 raz(y).
Ok. Dziękuję:)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT