SolidWorks >> Modelowanie części >> Co lepsze?
Autor Wypowiedź
CSWP, CSWE
2016-02-11, 19:14
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich!

Ostatnio w mojej firmie zaczeła się batalia jaki sposób budowania modeli jest lepszy. W firmie chcą wprowadzić jednakowy sposób kreowania modeli dla szczegółowych sytuacji aby każdy kto weżmie ownership części będzie wiedział jak z nią szybko i wygodnie postępować Chodzi to o przykładowe dyskusje:

1)Tworząc rury w złożeniu wstawiamy wirtualną część i tu część ludzi używa sweep a część weldments. Moim zadaniem jest spisać wszystkie plusy i minusy używania odpowiednio sweep lub weldment dla stanu aktualnego jaki mamy czyli Solidworks 2014 service pack 5, krypta typu workgroup oraz brak mozliwośći routing. Od siebie dodam żeja widze plusy w uzyciu weldments jako możliwość wstawienia długości wszystkich rurek w złożeniu, zapisaniu wszystkich profili rur w library parts co oszczedza mi faktu generowania profilu dla sweep oraz fakt że w solidworks 2015 będę mogł wykorzystać weldments do podania całkowitej długości wszystkich rur w bom. Niewidze plusów dla sweep;p Co wy myślicie?

Pozdrawiam!
Michał
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-02-12, 08:35
Pomógł 405 raz(y).
Osobiście nie widzę żadnego argumentu za wyciągnięciem po ścieżce. Natomiast konstrukcje spawane mają wiele zalet. Niekoniecznie też każda część musi być nowym partem, ale rozumiem że wiele firm tak chce.

Również w wersji 2014, jeżeli użyjemy tabeli BOM można za pomocą równań sumować długości. W 2015 i nowszej jedynie co jest super, że program dla danego typu profilu sam sumuje długości.

Natomiast żeby tak naprawdę coś polecić, to trzeba by poznać lepiej produkcję danej firmy, sposób tworzenia rysunków, wprowadzania aktualizacji itp. dopiero można się pokusić i sugerowanie globalnie jakiegoś rozwiązania. Trochę mnie dziwi, że w sytuacji, gdzie rury stanowią dużą część waszej pracy, nie zakupicie Routingu. Routing - jako jeden z niewielu dodatków - może być zakupiony niezależnie od wersji Premium, czyli można sobie dokupić sam Routing do np. pakietu standard.
 
CSWP, CSWE
2016-03-06, 14:21
Pomógł 0 raz(y).
Dzięuje Panie Pawle za odpowiedź!
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT