SolidWorks >> Modelowanie części >> Kreator otworów - własny standard
Autor Wypowiedź
2016-03-01, 15:47
Pomógł 0 raz(y).
Cześć,

Pracuje właśnie nad własnym standardem w Kreatorze otworów i mam dwa pytania:

- w jaki sposób wypełnić dane przy dodawaniu nowego rozmiaru gwintu? Wpisuje wszystkie wartości i występuje błąd "Wprowadź prawidłowe wartości dla każdego pola"
- jest opcja aby skorzystać z opisu gwintu dla otworu z pogłębieniem stożkowym? Chciałbym aby po zwymiarowaniu go widniał opis: Pogłębienie pod M6
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-03-01, 16:28
Pomógł 405 raz(y).
Może chodzi o seperator, w niektórych tabelach jest wymóg stosowania kropki.

A co do drugiego pytania, za to co się wyświetla w opisie odpowiada plik calloutformat w katalogu lang/polish. Ma on strukturę xml i można go modyfikować.

ps. dobrze jest zrobić kopię przed..
 
2016-03-02, 08:37
Pomógł 0 raz(y).
No wlaśnie separator sprawdzałem. Dla testu kopiowałem zawartość tekstu z istniejącego rozmiaru. Jedynie nie wypełniam serii.


Odnośnie pliku calloutformat to w lokalizacji mam dwa pliki: calloutformat.txt i calloutformat_2.txt. Jest to prawidłowe? W żadnym z nich nie mogę znaleźć odniesień do stworzonego przeze mnie standardu.

Doczytałem już i wiem, że drugi plik jest uproszczoną formą i odnosi się on tylko do narzędzia Objaśnienie otworu. Jest opcja aby także przy tych otworach skorzystać z Inteligentnego wymiaru?

Różnice między otworami gwintowanymi a z pogłębieniem stożkowym jest to, że w tym drugim nie ma objaśnienia gwintu. Jest możliwość dodania go?
 
2016-03-04, 13:54
Pomógł 0 raz(y).
Dodatkowe pytanie do tworzenia własnego Kreatora Otworów:
Jest możliwość zmienienia nazwy istniejących i dodania nowych typów pasowań w prześwitach śrub?
Oczywiście mowa o własnym standardzie.

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT