SolidWorks >> Modelowanie części >> Jak zrobić spiralę z rurki karbowanej?
Autor Wypowiedź
2010-09-24, 22:23
Pomógł 0 raz(y).
Witam! Chcę narysować spiralę z rurki karbowanej (mam SW 2007)? Próbowałem wyciągając płaszczyzny, ale nie wyszło.Jestem bardzo początkującym w tej dziedzinie i nie znam jeszcze wszystkich funkcji Solida. Myślałem nad szykiem po krzywej lub wyciągnięciem po helisie obiektu (kawałka rurki lub samego karbu), ale nie potrafię tego wykonać. W załączeniu kawałek takiej rurki jaki udało mi się stworzyć. Proszę o pomysły.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-09-25, 09:13
Pomógł 405 raz(y).
Z tego co widzę obiekt nie ma zwojów tylko zwyłe wypukłości powtórzone w szyku.
Dlatego można to zrobić poprzez obrót cieknkościenny powtarzalnego fragmnetu i później szykiem liniowym powielić albo można zrobić wyciągnięcie (rdzeń), następnie albo przez obrót albo przez wyciągnięcie + zaokrąglenie jeden z karbów i oczywiście powielić. W tej technice na końcu trzeba dodać skorupę by uzyskać obiekt cienkościenny.
 
2010-09-25, 20:04
Pomógł 0 raz(y).
Chyba nie wyraziłem się dość precyzyjnie. Chodzi mi o sposób wykonania spirali z rurki karbowanej a nie samej rurki.
 
2010-09-26, 09:18
Pomógł 3 raz(y).
Witam.
Na ile znam SW to nie zrobisz tego w tym programie...
Catia robi to co chcesz, ale tez trzeba sie pogimnastykowac.
Jak masz catie, zrob model w catii , zapisz jako solid i importuj do SW
pozdrawiam
nezka
 
2010-09-26, 13:58
Pomógł 2 raz(y).
To rzeczywiście nie znasz SW. Jak ma zrobić w CATII skoro ma SW??? Na pirackiej kopii ? Czy ma sobie kupić dla jakiejś rurki? Założę się, że jestem w stanie tą przeniesamowicie trudną rzecz wykonać nawet w chińskiej podróbce autocada (ZWCAD) chociaż modelowanie 3d w ałtokadach uważam za jakieś nieporozumienie i szczyt masochizmu.
Gdyby tylko udało mi się zrozumieć co kolega Damian chce zrobić , to powiem jak. Póki co za nic nie wiem o co kaman. Rurka, która jest na obrazku (jak to zauważył Paweł) nie ma zwojów, więc żadnej sprężyny z tego zrobić się nie da. Poza tym po co robić sprężynę z rurki, to już wogóle nie wiem.
Jak kolega po kolei i rzeczowo wyjaśni co kolega chce zrobić - to odpowiedź się znajdzie.
 
Let there be rock
2010-09-26, 16:26
Pomógł 2 raz(y).
A czy do udzielenia odpowiedzi jest istotne do czego mu taka sprężyna z rurki karbowanej? Po prostu pyta się jak coś takiego wykonać w SW i tyle. Przynajmniej ja tak zrozumiałem. Osobiście to bym pewnie narzucił teksturę jeżeli to ma być odpowiednie od strony wizualnej oraz opisał to jako rurka karbowana we właściwościach dostosowanych czy gdzieś jeżeli to ma być do jakiejś specyfikacji czy spisu ;) Pzdr
 
2010-09-26, 16:44
Pomógł 3 raz(y).
Witam.
Moze nie znam SW, ale bardzo dobrze zrozumialem prosty problem jaki ma do rozwiazania pytajacy a Ty jakos nie.
najlepiej bedzie jak zrobisz w SW ( lub na "chinskiej podróbce") takie cos jak na zdjeciach.. najlepiej jak bédzie edytowalne i modyfikowalne w pewnym zakresie :-)
Zycze powodzenia i czekam na Twoja prezentacje.


pozdrawiam
nezka
PS.
zdjecia pochodza serwisu internetowego, takie same i podobne przyklady mam na innym kompie i nie moge ich dzisiaj zalaczyc.
tu jest link jak to wykonac w catia: http://www.forum.catia.com.pl/viewtopic.php?p=3365&highlight=#3365
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-09-26, 16:51
Pomógł 405 raz(y).
Koledzy, prawda jest taka, że takich rzeczy się nie modeluje bo po primo - nie ma to żadnego uzasadnienia, a po drugie bardzo obciąża system. Nie jest to żadne wyzwanie dla SW (dowód poniżej) ale zgodzę się z Bartoszem, że z praktycznego punktu widzenia można pokazać karby za pomocą tekstury.
Jeżeli ktoś chciałby bardzo wiernie oddać idealny wygląd to i tak nie jest to możliwe ponieważ taka rurka chyba się odkształca więc tak jak przy przetłoczeniach blachy musiałby zostać podzielona na elementy skończone itd - jak w MES.
Jeżeli jest chociaż jakiś jeden logiczny powód wykonania takiego elementu to chętnie się dowiem :) 
  
 
 
2010-10-06, 11:29
Pomógł 3 raz(y).
Witam.
Odgrzewam temat, ponieważ nie moge sie doczekac odpowiedzi od Pana Tobiańskiego i jego deklaracji :
"Założę się, że jestem w stanie tą przeniesamowicie trudną rzecz wykonać
nawet w chińskiej podróbce autocada (ZWCAD) chociaż modelowanie 3d w
ałtokadach uważam za jakieś nieporozumienie i szczyt masochizmu."

:-) :-)
pozdrawiam
nezka

 
2010-10-06, 18:30
Pomógł 2 raz(y).
"założę się" nie jest deklaracją.
Widzę, że do mądrowania jest Pan pierwszy ale przepisać mojego nazwiska to już Pan nie potrafił.

 
 
 
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT