SolidWorks >> Modelowanie części >> Model RC
Autor Wypowiedź
2016-06-13, 14:57
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
chciałbym zaprojektować podwozie samochodu RC. Później chce je wykonać na drukarce 3D. Moje pytanie brzmi, czy te wszystkie elementy wykonać za pomocą konstrukcji spawanej czy może jakoś inaczej?


 
.
2016-06-13, 21:15
Pomógł 52 raz(y).
To zależy czy chcesz całe podwozie wykonać jako jeną bryłę, czy składać z części.
Konstrukcja spawana jest niby częścią wieloobiektową, ale myślę, że łatwiej wydzielić części ze złożenia, choć jest też to możliwe z konstrukcji spawanej.
Myślę, że nie zamotałem :).
 
2016-06-14, 07:28
Pomógł 0 raz(y).
Wydaje mi się, że jeżeli dałbym to na drukarkę 3D to lepiej będzie w jednej części to zrobić? Dobrze myślę? Będę do składał z części, muszę połączyć wahacze z podłużnicami itp.
 
.
2016-06-14, 08:03
Pomógł 52 raz(y).
Da się też wydrukować w całości ruchome i połączone części. Miałem w ręce działające łożysko kulkowe wydrukowane w całości.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-06-14, 14:02
Pomógł 405 raz(y).
Ale to przecież sam wiesz jak to ma być wykonane. Jeżeli ma być jeden kawałek to nie ma znaczenia, czy zostanie wykonane z członów konstrukcyjnych czy inną metodą. Obiekty stykające się będą złączone. Jeżeli mają być wydrukowane pojedyncze odcinki, to muszą być przerwy.

Wydruk ma to so siebie, że to co normalnie jest niewykonalne - np, dwa połączone ogniwa łańcucha - w wydruku jest możliwe (podobnie przytoczone łożysko).

Róźnice stanowi podejście, jeżeli ktoś chce wykonać prototyp jako wydruk, ale później produkować w innej technologii - często modele trzeba nieco inaczej przygotować.
 
2016-06-15, 07:08
Pomógł 0 raz(y).
I o to mi chodziło, jak się ma właśnie zaprojektowanie części do późniejszego wykonania jej. Czyli można wykonać prawie wszystko, dzięki za pomoc;)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT