SolidWorks >> Modelowanie części >> External faces selector
Autor Wypowiedź
CSWP, CSWE
2016-06-16, 16:16
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich!

Czy ktos ma jakis pomysl jak w solidworks 2014 mozna szybko zaznaczyc wszystkie zew faces modelu? W gre nie wchodzi opcja z zapisywaniem zlozenia do czesci z zaznaczonym zew. faces bo nie chce tworzyc dodatkowego pliku. Glowny powod dlaczego pytam to chec zrobienia uproszczonej konfiguracji gdzie moge zredukowac wage pliku, utworzyc wiazanie do kazdej face bez tworzenia speedpackow. W naszej fimie nasze standardowe komponenty sa bardzo rozbudowane i duzo waza wiec zaladowanie tesselation daty z pliku trwa pare minut. Zakladam jezeli np za pomoca macro w latwy sposob moge zaznaczyc wszystkie zew. faces to w operacji odsuniecia powierzchni o 0 bede mogl stworzyc same struktury powierzchniowe a nastepnie wygasic oryginalne czlony w uproszczonej konfiguracji. Problem z tym ze nie wiem czy to ma sens i jak to sie przeklada na performance. Za pomoca zapisu zlozenia do czesci udalo mi sie zminimalizowac czas otwierania pliku 15 krotnie ale bylo by lepiej miec taki rezultat jako uproszczona konfiguracja lub display state niz dodatkowy plik w systemie.

PS Przepraszam za brak polskich liter.

Pozdro!
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-06-17, 09:00
Pomógł 405 raz(y).
Coś chyba nie do końca kolega rozumie idee działania SW.

No właśnie nie będziesz mógł wygasić żadnej operacji, jeżeli odsuniesz ściany o zero. Wygaszenie czegokolwiek spowoduje brak możliwości odsunięcia ścian. Poza tym piszesz o odsunięciu zewnętrznych ścian modelu, a poniżej że nie wchodzi w grę zapisanie złożenia jako części... No to rozmawiamy o złożeniu czy o parcie?

Domyślam się, że jednak o złożeniu. Zatem zapis złożenia jako parta jest super rozwiązaniem ponieważ program nie musi ładować do pamięci wszystkich informacji (zapisana część nie jest powiązana ze złożeniem).

Dodatkowo pragnę zauważyć, że zapisanie zewn. ścian w złożniu nie jest możliwe ponieważ pochodzą z różnych części. Wcześniej należałoby te części połączyć w jedną a później odsuwać. Tutaj zazwyczaj pojawiają się problemy, ponieważ części z prześwitami, połączone krawędziami, czy stycznie - nie dadzą się połączyć.

Polecam Ci jednak przyjrzenie się operacji Uprość (ang. Simplify) która do takich rzeczy jest stworzona. Sugeruję ponowne rozpatrzenie konfiguracji Speedpack - teź się świetnie sprawdza. Ewentualnie zapis złożenia do parta/parasolida. Na pewno nie odsuwanie ścian o zero - to się nie sprawdzi.
 
CSWP, CSWE
2016-06-17, 10:25
Pomógł 0 raz(y).
Witam Panie Pawle,

Zgadzam sie ze nie bede mogl usunac zadnej operacji ze wzgledu narelacja rodzice/potomek ale to nie jest to co chcialem sprawdzic w kontekscie wydajnosci pracy i czasu ladowania pliku. Po wykonaniu operacji odsuniecia usunalbym stare bryly w konfiguracji uproszczonej za pomoca operacji delete i zostawil nowo odsuniete surfaces bodies. Sprawdza mi sie to super z plikami importowanymi gdzie ostatnio dostalem model o wadz 180mb zawierajace 4000 surface bodies i udalo mi sie to zredukowac do 30 mb oraz 300 surfaces bodies. Czas ladowania pliku zmalal z 5 min do 10s! Wykonalem to technika zapisu zlozenia do czesci z zachowaniem wylacznie zew. faces bo tak naprawde w przypadku standardowych komponentow w naszej firmie nie dbamy o to co jest w srodku ale interesuje nas tylko zew. obrys zlozenia. W ten sposob udalo mi sie przyspieszyc prace z solidworksem w duzych zlozeniach ale wygenerowalem dodatkowy plik. To samo mozna uzyskac poprzez zapisanie jako stock wszystkich surface bodies wygenereowanych w operacji offset surface a nastepnie powrotne zapisanie tego pliku jako step albo iges.

Tutaj link do bloga Javelin:
http://www.javelin-tech.com/blog/2015/06/save-solidworks-assembly-part/

Operacji uprosc juz probowal co doprowadzilo do mozolnej pracy komputera podczes przechodzenia miedzy kartami operacji. Konfiguracja speedpack dziala dobrze, pliki laduja sie szybko ale u nas w firmie staraja sie speedpackow unikac.

Co do odsuwania surfaces w zlozeniu to plan mialem taki:
- w zlozeniu robie virtual component
- edytuje go w kontekscie
- za pomoca offset surface i macro odsuwam wszystkie zew faces o 0
- usuwam external references i wychodze z edycji zlozenia
- teraz tylko wygasic inne czesci zlozenia w konfiguracji lub uzyc display state ( tylko wtedy musze pamietac zeby podczas ladowania pliku zaznaczyc opcje nie ladowania ukrytych czesci)

No nic w najgorszym wypadku stworzy sie 2 pliki ale jestem pod wrazeniem przyspieszenia prac z duzym plikiem przy zastosowaniu zapisu do czesci z zew. faces.

Dziekuje za szbka odpowiedz.

PS nasze standardowe komponenty sa czasami zlozeniem, czasami partem.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-06-17, 10:48
Pomógł 405 raz(y).
Trochę to wyjaśnia, natomiast od razu powiem, że odsunięcie w części ścian o zero a następnie usunięcie obiektu (bryłowego/powierzchniowego) tylko w minimalnym stopniu redukuje niezbędną ilość pamięci potrzebnej do załadowania pliku. To samo z przerwaniem odniesień - mimo że są przerwane to nie to samo, jakby zapisać plik do parasolid i ponownie go wczytać. A to co piszę opieram na moim doświadczeniu w podobnych sytuacjach.

Różnica wyraźna jest wówczas, jeżeli nie ma historii w drzewie operacji. Tak więc podtrzymuję co napisałem, odsunięcie ścian się nie sprawdzi. W sumie co to za różnica, że powstaje dodatkowy plik a nie wirtualny.

Jeszcze jest taka operacja Defeature do redukowania niezbędnych informacji.
 
CSWP, CSWE
2016-06-17, 11:28
Pomógł 0 raz(y).
Dziekuje za szybka odpowiedz. Jezeli w minimalnym stopniu redukuje to nizbedna pamiec potrzebna do zaladowania pliku wiec szkoda zachodu. U nas w firmie admin narzucil z gory aby kazdy standardowy produkt byl jednym plikiem a nie plikiem o nazwie produktu + dopisek simplified. No coz pewnych rzeczy sie nie przeskoczy;) Operacje defeature znam i tez sprawdzalem.

Pozdrawiam!
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT