SolidWorks >> Modelowanie części >> Zaślepka otworu
Autor Wypowiedź
2016-07-29, 12:43
Pomógł 0 raz(y).
Witam, natknąłem się na kolejny problem.

Posiadam detal w którym wykonane są otwory pod wkręty, które należy zaślepić. Górna płaszczyzna otworu nie jest płaska, a samo wyciągniecie otworu ma nadane niewielkie pochylenie. Udało mi się mniej-więcej wykonać ten element, jednak może jest na to lepszy sposób.

1. Narzędziem wypełnienie powierzchni stworzyłem powierzchnię opartą o górne krawędzie otworu.

2. Wyciągnieciem stworzyłem czop, który wchodzi wgłąb otworu i wystaje ponad powierzchnie widzianego elementu.

3. Wykonałem cięcie powierzchnią stworzoną w punkcie pierwszym.

4. Mając 2 elementy bryłowe w obrębie jednej części zapisałem powstały element jako zaślepka.

I tu pojawia się problem - chcę wygasić wykonany czop w miejscu gdzie go projektowałem i przenieść w inne miejsce, gdzie będzie powstawał on (do wyłamania) w procesie wtrysku. Niestety nie wiem w jaki sposób to zrobić a dodatkowo stworzony czop ma relacje rodzic/potomek, które uniemożliwiają wstawienie go do części.

Wydaje mi się, że moje podejście jest mocno przekombinowane (i przede wszystkim niepoprawne :)). Załączam poglądowe rysunki.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-07-29, 13:06
Pomógł 405 raz(y).
Spróbuj operacją usuń ścianę > usuń i załataj.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT