SolidWorks >> Modelowanie części >> Zębatka z wypustami, problem ?!?
Autor Wypowiedź
2016-07-31, 08:34
Pomógł 0 raz(y).
Witam, mam problem z wykonaniem zębatki. Zębatki mają nachodzić na siebie i zsuwać się. Więc potrzebne są prowadnice, wykonałem niepełne prowadnice. Te zębatki są jednokierunkowe, a mają być dwukierunkowe. Wykonałem to operacją wycięcia po spirali. Brakuje tu stopniowego zejścia w dół. Czym takie coś wykonać ?



Dodam jeszcze jak wykonuję nacięcia. Problem w tym iż zamiast wykonać się 1/4 wycięcia wycina się 1/2.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-08-01, 13:16
Pomógł 405 raz(y).
Jak to ostatecznie ma wyglądać, jakiś rys. techniczny do tego masz?

Nie wiem czy nie lepiej będzie zrobić te stopnie powierzchniami, które łatwiej jest formować ponieważ nie mają grubości. A w przypadku brył tworzą się różne zawijasy.
 
2016-08-02, 11:46
Pomógł 0 raz(y).
Ma wyglądać tak jak pierwszy rysunek. Koło podzielone jest na cztery sektory, mi wyszły tylko dwa. Dwie te same zębatki są do siebie ustawione czołowo i mają się zsuwać i wsuwać w ten sam sposób. Tutaj zsuwają się i spadają ponieważ nie ma płaszczyzny zejścia. Mam nadzieję iż to zrozumiałe o co mi chodzi. Na poniższym rysunku masz zdjęcia tych zębatek jak pracują względem siebie. Mogą pracować w jednym kierunku (odpychać się). W drugim kierunku już nie pracują, bo się zablokują.

 
2016-08-06, 09:29
Pomógł 0 raz(y).
Użyłem operacji wycięcia po profilach, w osi ustawiłem mały trójkąt i na zewnątrz duży. Wyszło prawie zadowalająco, niestety płaszczyzny nie przylegają do siebie idealnie jak na poniższym rysunku testowym. Da się to poprawić ? Ściany powinny być proste a widać lekkie łuki.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-08-06, 13:37
Pomógł 405 raz(y).
Ściany nigdy nie będą proste...Potestuj. A jeżeli ma dokładnie przylegać to wykonaj jeden z obiektów poprzez odciśnięcie (względnie odejmowanie - Boole'a).
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT