SolidWorks >> Modelowanie części >> Problem z wyciaganiem po profilach w SW 2003
Autor Wypowiedź
2010-10-29, 19:11
Pomógł 0 raz(y).
Dlaczego jak wyciągam bryłę według narysowanych wcześniej szkiców to jest ona jakoś dziwnie pokrzywiona , chce ją zrobić tak jak pokazują kreski na różowo a nie wiem jak sterować tymi liniami wyciągana aby wyszła bryła taka jak chce, próbowałem zmieniać kolejność wyciągania ale to nic nie daje.
Ma ktoś jakieś pomysły, poradę jak to zrobić.

 
Mechanical Engineer
2010-10-29, 21:51
Pomógł 3 raz(y).
Prawdopodobnie problem polega na tym że zaznaczasz profile w niewłaściwy sposób sróbuj to wykonac tak jak ja to zrobiłem na obrazku poniżej-zwróć że sielone kulki (można nimi sterować) są w "jednej linii" powinno pomoć aczkolwiek wersji 2003 nigdy nie uzywałem i nie orientuje się czy istnieje tam taka opcja
 
Panienka do wszystkiego
2010-10-29, 22:13
Pomógł 66 raz(y).
Witam,
 
Prawdopodobnie problem polega na tym że zaznaczasz profile w niewłaściwy sposób
 
otoz to, po "jednej" stronie zaznaczac a nie na krzyz...
 
Pozdr. tomek
 
2010-10-30, 16:49
Pomógł 0 raz(y).
No właśnie cały problem polega na tym że w wersji SW2003 takiej możliwości nie ma,, nie ma tam  tych zielonych kulek a bryła powstaje według mnie całkiem przypadkowo bo próbowałem np w momencie zaznaczania profili klikac inna część profilu i wtedy powstaje inna bryła ale w żaden sposób nie taka jkbym chciał. Jeszcze raz ZWRACAM UWAGE ZE TO SW 2003  a nie nowsze wersje w których takie kulki sa widoczne. 
Przychodzi mi do głowy jeszcze pomysł że może się taką funkcje gdzieś włącza żeby te kulki były widoczne tylko że nie moge tego znaleźć
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-10-30, 17:00
Pomógł 405 raz(y).
Jest jedna zasada - profile powinny mieć taką samą ilość punktów szkicu. Z tego co widać to tu jest to zachowane, więc przyczyna tkwi w czymś innym. Faktycznie należy klikać w "te same" wierzchołki - czyly powiedzmy punkty szkicu w prawym dolnym rogu - jeżeli taki łącznik wirtualny się przesunie to można za niego przeciągać i powinien być przyciągany do punktów charakterstycznych w szkicu. Wydaje mi się, że już w wersji 2003 były łączniki - kliknij prawym klawiszem myszy po zaznaczeniu profili i wybierz pokaż wszystkie łącza.
Jeżeli jednak nie było tej opcji i pamięć mnie zawodzi to rozwiązaniem eliminującym problem z krzyżowaniem się łącznika jest zastosowanie krzywej prowadzącej - w tym przypadku byłaby to krzywa łącząca właśnie te narożniki.
 
2010-10-30, 17:50
Pomógł 0 raz(y).
    Kęska Paweł
    Jest jedna zasada - profile powinny mieć taką samą ilość punktów szkicu. Z tego co widać to
    tu jest to zachowane, więc przyczyna tkwi w czymś innym. Faktycznie należy klikać w "te same"
    wierzchołki - czyly powiedzmy punkty szkicu w prawym dolnym rogu - jeżeli taki łącznik wirtualny
    się przesunie to można za niego przeciągać i powinien być przyciągany do punktów
    charakterstycznych w szkicu. Wydaje mi się, że już w wersji 2003 były łączniki - kliknij
    prawym klawiszem myszy po zaznaczeniu profili i wybierz pokaż wszystkie łącza.
    Jeżeli jednak nie było tej opcji i pamięć mnie zawodzi to rozwiązaniem eliminującym problem z
    krzyżowaniem się łącznika jest zastosowanie krzywej prowadzącej - w tym przypadku byłaby
    to krzywa łącząca właśnie te narożniki.
No i tu zaczynają się schody :
Cała ta operacja potrzwebna jest mi poto aby zrobic obiekt bryłowy którym będzie samolot. zeskanowałem plany, zrobiłem rysunki poszczegolnych żeber i wręg w formacie .dxf w Auto Cad i za pomocą tych poszczegolnych rysunków chciałem wykonac bryłe (szkice) .   
Jak sobie teraz pomyśle, że będemusiał dobierac ilość punktów szkicu np w takim jednym z przekrojów kadłuba samolotu który jak większość się domyśla jest profilem np przypominającym jajko to sie tym wszystkim załamuje  a dokładniej rzecz biorąc taką niedoskonałością programu. Te zniekształcenia mogą się naprawde brać się z innej ilości punktów w szkicu i dla tego postanowiłem zrobić próbę i naszkicowałem odręcznie takie profile i wszystko wyszło OK.  więc problem tkwi w profilach, ale zaraz potem spróbowałem dorzucic do mojego próbnego szkicu kolejny przekrój ale o innej liczbie punktów szkicu i tu kolejna porażka ,,pomimo że na oko widać że program mógłby wykonać tąbryłę inaczej jo jest ona skrzywiona, a ponadto do kolejnych wyćiągnięć wybiera się nie dwa szkice tylko ścianę i szkic i przy wyborze ściany nie sda sie wybrać punktu,(foto w załącniku poniżej) 
 


Kęska Paweł   :   kliknij prawym klawiszem myszy po zaznaczeniu profili i wybierz pokaż wszystkie łącza
A kliknięcie prawym przyciskiem myszy po zaznaczeniu profili powoduje wykonanie operacji czyli powstanie bryły a nie niestety wywołanie funkcji  pokaż wszystki łącza.
POMOCYYYYY!!!
 
 
 
Panienka do wszystkiego
2010-10-30, 17:58
Pomógł 66 raz(y).
Witam,
 
bo próbowałem np w momencie zaznaczania profili klikac inna część profilu i wtedy powstaje inna bryła ale w żaden sposób nie taka jkbym chcial
jak widze pierwsza bryle masz juz... A do reszty zastosuj rade Pawla - taka sama liczba segmentow. 
 
Pozdr. tomek
 
Mechanical Engineer
2010-10-30, 18:29
Pomógł 3 raz(y).
Albo, jeśli masz taką możliwość, przesiądź się przynajmniej na wersję 2007 i nie powinno być problemów
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-10-30, 18:37
Pomógł 405 raz(y).
    Ulaski Michał 
   Te zniekształcenia mogą się naprawde brać się z innej ilości
    punktów w szkicu i dla tego postanowiłem zrobić próbę i naszkicowałem odręcznie takie profile
    i wszystko wyszło OK.  więc problem tkwi w profilach, ale zaraz potem spróbowałem dorzucic do
    mojego próbnego szkicu kolejny przekrój ale o innej liczbie punktów szkicu i tu kolejna porażka
    ,,pomimo że na oko widać że program mógłby wykonać tąbryłę inaczej jo jest ona skrzywiona,
    a ponadto do kolejnych wyćiągnięć wybiera się nie dwa szkice tylko ścianę i szkic i przy
    wyborze ściany nie sda sie wybrać punktu,(foto w załącniku poniżej) 
To nie tak - nie zgodzę się z Tobą - ilość punktów musi być taka sama lub trzeba zastosować krzywe prowadzące jeżeli chcesz mieć kontrolę nad wynikiem tej operacji. W najnowszej wersji 2011 czy 2011 zasada jest dokładnia ta sama i to nie jest wina programu. Podejrzewam, że w innych CADach jest podobnie.
Tak jak pisałem - należy uzyskać taką samą ilość punktów - szkic dzieli się pod prawym klawiszem poleceniem podziel elementy.
Wrzuć screen takich profili - zobaczym co da się z tym zrobić.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT