SolidWorks >> Modelowanie części >> równania w modelach
Autor Wypowiedź
Konstuowanie to moja pasja
2010-11-16, 21:59
Pomógł 2 raz(y).
Witam urodziły mi sie 2 pytania:
1) czy jest możliwość przesuwania równań między sobą (np. zamiana równania nr 16 na nr 15, tzn. SW równania grupuje tak jak je wprowadzaliśmy. Czasem jak coś robie to przytrafia mi się że powinienem jakieś równanie wprowadzić wcześniej. Oczywiście wszystko po to aby dwa razy nie przebudowywać.
2) czy istniej emożliwość "zagnieżdżenia" funkcji iif - czyli użycia w jednym równaniu dwa razy tej funkcji
Wszystko dotyczy SW 2009
Z góry dzięki za podpowiedzi
 
Panienka do wszystkiego
2010-11-16, 22:37
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,
 
co do pierwszego pytania, to jest taka mozliwosc:
 
rownania, edytuj wszystkie. Otwiera sie edytor textowy i masz jedno pod drugim. Reszta to copy/paste.
 
Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-11-16, 22:40
Pomógł 405 raz(y).
Oj, w 2009 to już chyba "obowiązuje" kolejność... tzn, że nie istnieje możliwość dowolnego sytuowania równań.
W starszych wersjach rzeczywiście można było dodawać w dowolnej kolejności i efekt był taki, że trzeba było kilka x przebudowywać. Wówczas można w edytorze równań wybrać edytuj wszystkie - taka wersja notatnika - i zastosować Ctrl+X > enter > Ctrl+V, czyli wyciąć wiersz i wkleić go w innym miejscu. Jest to jedna z rzeczy, ktróra mi się bardzo nie podoba, bo można było zrobić przyciski do przenoszenia  góra, dół (to moja taka dygresja).
 
Iff'a można stosować wiele x ale pamiętając o zasadzie, jak on działa w SW.
 
 
Konstuowanie to moja pasja
2010-11-16, 23:41
Pomógł 2 raz(y).
dzięki za odpowiedzi.
Ad iif'a, rzeczywiście problem był z brakiem jednego nawiasu, upps
zauważyłem tylko ograniczenie równania do 512 znaków
Pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT