SolidWorks >> Modelowanie części >> Wyciągnięcie po profilach --> problem
Autor Wypowiedź
2010-11-29, 23:21
Pomógł 0 raz(y).
Witam!
Ech...Znowu mam problem. Mam do wykonania taką pokrywę i pomyślałem że wykonam ją przez wyciągnięcie po profilach. Połowę juz mam ale dalej juz nie chce rzuszyć :( Zastanawiam się czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby skorupa tylko czy uda mi się uzyskać podobny kształt :) element ma mieć ścianki.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-11-30, 08:43
Pomógł 405 raz(y).
W takiej sytuacji jak obecnie myślę, że najlepiej załatać otwory wypełnieniem powierzchni ze stycznością do ścian, następnie pogrub - tak, by grubości ścian były zgodne i połącz obiekty.
Skorupa nic nie wnosi, bo i tak kształt zewnętrzny musi być wcześniej odwzorowany... Można być może oprócz płaskiego fragmentu u dołu zrobić cała górę jako powierzchnie, ale mimo wszystko takie "kopuły" łatwo można uzyskać poprzez wykonanie środka i wypełnienie końców.
 
2010-11-30, 20:24
Pomógł 0 raz(y).
Próbowałem znowu z wyciągnięciem po profilu i otrzymałem taki oto błąd. Już jest lepiej bo mam podgląd jak będzie wyglądać, jednak nie chce sie przebudować.
 
2010-11-30, 21:30
Pomógł 0 raz(y).
Dałem sobie spokój z wyciągnięciem po profilach bo juz nie miałem sił modyfikować po raz n-ty szkice. Posłużyłem się narzędziem powierzchnią według granicy. Dzięki za podpowiedzi.
 
brak
2010-11-30, 21:31
Pomógł 6 raz(y).
Witaj,
sprobuj to zrobic z uzyciem "dodanie/baza wedlug granicy", na zalaczonych obrazkach widac sytuacje podobna do Twojej, z uzyciem wyciagniecia po profilach takze nie dalo rady, dodanie wedlug granicy przynioslo efekt.
http://img227.imageshack.us/gal.php?g=granica0.png
pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT