SolidWorks >> Modelowanie części >> Wysyłka złożenia
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Chcę wysłać złożenie mailem do kolegi, w jaki sposób zapisać aby miał we wszystko wgląd?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-12-15, 12:20
Pomógł 405 raz(y).
Najłatwiej chyba poprzez plik przenośny - prawy klawisz na pliku złożenia > solidworks > plik przenośny. Program zbierze wszystkie części składowe oraz może wyszukać rysunki i zapisze do zipa.
 
Inny sposób, który był rozwiązaniem w starszych wersjach to wybór podczas zapisu głównego złożenia przycisku odniesienia  i tam należy wskazać miejsce dla zapisania plików składowych - później cały folder można spakować.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Dzięki, jeszcze jedno pytanie, nie chcę zakładać nowego wątku. Chciałem sparametryzować  otwory, element w którym były wykonywane był edytowany w złożeniu a następnie krawędzie zrzutowane i zostały wykonane wyjęcięcia. Czy można takie otwory sparametryzować? u mnie czegoś takiego nie da się wykonać. Chciałem aby otwory były precyzyjne wykonane i abym mógł jednocześnie zmieniać gabryt elementu z wykonanymi otworami.
 
Panienka do wszystkiego
2010-12-16, 13:12
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,
 
albo w kontexcie albo bez albo oba. W czesci mozesz wymazac odniesienia kontextowe i naniesc wlasne, wyedytowane w czesci.
 
Na przykladzie otworow mozesz z kontextu wziac ich polozenie (punkt srodkowy) a wielkosc (srednice) nadac w czesci nie odnoszac sie do krawedzi ze zlozenia.
 
Pozdr. tomek
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Czy mógłbyś napisać w jaki sposób wymazac odniesienia kontextowe, nigdy tego nie robiłem :-/
Pozdr.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-12-16, 21:34
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli rozmawiamy o relacjach w szkicu to najwygodniej wybrać opcję przeglądania relacji  i można przefiltrować po zdefiniowanych w kontekście. Inaczej zawsze można wskazać szkic lub segment i pokażą się relację, które można usuwać.
Jeżeli odniesieniem są płaszczyzny z innego modelu to również można podmienić na inne lokalne odniesienie.
Napisz może dokładnie co chcesz uzyskać albo wrzuć jakiś obrazek - będzie łatwiej pomóc.
Ps. zawsze można włączyć na pasku złożenia opcję bez odniesień zewn. - program np. rzutuje krawędź ale od razu usunie relację - czyli szkic będzie niebieski. 
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Silnik krokowy, sprzęgło, kielich do którego przymocowany jest silnik. Tak jak pisałem wcześniej kielich był edytowany w złożeniu, krawędzie zrzutowane i wykonane otwory. Ale załóżmy że chcę zmienić wymiary kielicha i zależy mi na tym dużym, centralnym otworze kielicha, aby przy zmianie gabarytów był zawsze na środku. Teraz do mnie doszło, że chyba tych czterech, mniejszych otworów nie da się sparametryzować, też mi na nich zależało. Zdecydowałem sie na edycje w złożeniu, ponieważ zależy mi na precyzyjnym wykonaniu tych otworów /współosiowość/. Gdyby ktoś mógł pomóc to z góry dziękuję
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-12-17, 14:52
Pomógł 405 raz(y).
Musiałbyś określić precyzyjnie, co rozumiesz przez parametryzację? Kolejna sprawa to pytanie, co od czego ma zależeć. Bo jeżeli blacha ma zawsze trzymać środek, to musi być otwór wykonany przez rzutowanie krawędzi (lub określone przez wymiar średnicy i powiązania środków). Jeżeli jednak blacha była wstawiona w kontekście do silnika to przesuwąc go również będzie się całość przesuwać, jeżeli jednak w takiej sytuacji otwór główny będzie rzutowany nie z sinika tylko z przekładni (czy tam czegoś innego od spodu) to musi być zachowane to powiązanie. Zapewniam Cię, że da się to zrobić na wszelkie możliwe sposoby tylko kwestia co od czego ma zależeć, co może być zmieniane. Nie do końca rozumiem pojęcie nieprecyzyjnych otworów? Jeżeli jest zachowana relacja koncentryczności otworów w kielichu do silnika to nie może być pomyłki. BTW - jest narzędzie do detekcji współosiowości  - dostępne w złożeniach z menu narzędzia :)
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Z jakim rozszerzeniem zapisać złorzenie abym mógł je otworzyć w innym cadzie np Cati?
 
Panienka do wszystkiego
2011-04-14, 23:46
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,
 
*.iges, *.step, *.acis, *.x_t... Najlepiej jednak zobyczyc w Helpie (catia) co lyka. Stawiam osobiscie na *.iges.
 
Pozdr. tomek
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT