SolidWorks >> Modelowanie części >> Wlasciwosci materialu
Autor Wypowiedź
brak
2011-01-31, 12:12
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich
Mam pytanie. Jak dodac dodatkowa wlasiwosc do wlasciwosci materialu( w bazie materialow )
Tzn: chcialbym dodac twardosc jako wlasciwosc materialu, ale nie jako opis ale jako wlasciwosc.
Czy jest to do zrobienia ??
Pozdrawiam i dzieki
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-31, 12:48
Pomógł 405 raz(y).
Jedyny mi znany sposób to zakładka dostosowane. 
 
 
brak
2011-01-31, 12:57
Pomógł 0 raz(y).
Mysle ze musze sie tym zadowolic
Szkoda ze nie da sie w lewym okienku, ale i tak wystarczy
Sliczne dzieki
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-31, 13:08
Pomógł 405 raz(y).
Tzn, wiesz - jest to gdzieś "zaszyte", spojrzę jeszcze później... Wszystko  co jest zdefiniowane da się modyfikować dobierając się do kodu, ale nie wiem czy w tym wypadku warto, skoro producent przewiduje taką ewentualność poprzez karte dostosowane. Jak edytujesz xml to są wpisy NUXY, GXY itd, i tu nie jest problemem by to dopisać, ale jeszcze program musi wiedzieć co jest linkim do jakiej wartości.
 
brak
2011-02-03, 13:35
Pomógł 0 raz(y).
Sliczne dzieki
Mysle ze wizja grzebania w kodzie ostudzila moj zapal.
Musi wystarczyc w dostosowanych wlasciwosciach, ale dobrze wiedziec ze jest taka mozliwosc
Pozdrawiam
 
 
2012-05-24, 13:01
Pomógł 0 raz(y).
Cześć,

Z góry przepraszam, za odgrzewanie starego tematu, ale mam pytanie bardzo powiązane i nie chciałem tworzyć nowego tematu.

Więc, w jaki sposób mogę wykorzystać w dokumentacji te właściwości z zakładki dostosowane? Chodzi mi o dodanie do właściwości specyficznych dla konfiguracji w pliku części poza nazwą i gęstością jescze dodadkowe informacje pobeirane z tej listy (np twardość, nazwa EN itp)

Pozdrawiam
Artur
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-05-24, 15:15
Pomógł 405 raz(y).
Ogólnie nie można tych wartości pobrać bezpośrednio, nie ma znaczenia czy jako specyficzne dla konfiguracji czy nie. Może ktoś zna sposób, ja wiem tyle, że można je pobierać poprzez API lecz nie robiłem tego. Zawsze też można to jakoś "wyciągnąć" z pliku xml, w którym zapisuje się dostosowane materiały, wygląda to tak: value="30000000" usepropertycurve="0" physicalproperties custom prop name="twardość" description="" value="62HRC" units="" custom Ale jak to wrzuciś do properties we właściwościach pliku nie mam zielonego pojęcia...
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT