SolidWorks >> Modelowanie części >> Problem z szykiem SW2009
Autor Wypowiedź
SW,CATIA
2011-02-22, 11:10
Pomógł 3 raz(y).
Witam, Czy ktoś kiedyś miał podobny problem z szykiem w części obiektu bryłowego. Mianowicie szyk zostaje wykonane nie wokół osi która jest zaznaczona tylko innej. Czemu nie wiadomo? Zauważyłem że np. narysowanie np. walca na płaszczyźnie górnej i próba jego obrotu szykiem jako bryły obraca w innej osi. Może ktoś to sprawdzić? Będę wdzęczny. Pozdrawiam gtokarczyk
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-02-22, 16:31
Pomógł 405 raz(y).
U mnie działa ok.
Widze, że jest to część wyprowadzona, ale to raczej nie powinno mieć znaczenia bo rozmieszczasz obiekt., który nie musi mieć historii. Może bug?
Mogę ewentalnie spojrzeć na Twój plik - w wersji 2010 lub 2011.
pawel.keska@pswug.info
 
SW,CATIA
2011-02-22, 16:56
Pomógł 3 raz(y).
Witam, 
sprawdziłem dogłebniej i tak się dzieje jak szkic okręgu jest narysowany na płaszczyźnie przedniej a szkic osi obrotu na górnej. Proszę tak sprawdzić.
Będę wdzęczny za info.
Pozdrawiam gtokarczyk
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-02-22, 16:59
Pomógł 405 raz(y).
I wszystko jasne - szkic nie może być odniesieniem obrotu...
Dodaj oś :)
 
SW,CATIA
2011-02-22, 17:04
Pomógł 3 raz(y).
WItam,
Nie może być bo powoduje bład :)? czy bo tak się nie robi? Bo ja nie uważam ze nie może być można ten szkic zaznaczyć jako oś obrotu to nie bardzo kumam czemu nie może być? Moim zdaniem szkoda że nie można wskazać jako osi obrotu np. osi X,Y,Z . Tak jest np . w CATII i jest to super rozwiązane.
Proszę o wytłumaczenie jak w końcu mam wykonać tę oś obrotu?
Pozdrawiam gtokarczyk
 
Panienka do wszystkiego
2011-02-22, 17:25
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,
 
potwierdzam - robi do bani.
wybierz funkcje generowania osi i kliknij Twoja linie...
W obrocie wybierz os.
 
Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-02-22, 17:26
Pomógł 405 raz(y).
Po prostu nie może być. Obecnie jako odniesienie można wskazać np krawędź walca więc czasem z rozpędu zaznaczam szkic okręgu - i efakt mam taki jak u Ciebie. Można zaznaczyć oś, tymczasową oś, krawędź lub ścianę cylindryczną lub wymiar kątowy. Elementy szkicu są niepoprawne, może rzeczywiście powinien być jakiś komunikat albo po prostu brak możliwości zaznaczenia. W omawianym przypadku wybierz z menu wstaw . geometria odniesienia > oś i zaznacz linię szkicu a póżniej tę oś wskaż jako odniesienie szyku. No nic nie poradzę, że w Catii pare rzeczy jest lepiej rozwiązanych. 
 
SW,CATIA
2011-02-22, 18:47
Pomógł 3 raz(y).
WItam,
Dzięki za zainteresowanie tematem,:) Faktycznie zaznaczenie osi jako elementu odniesienia działa jak piszecie.  Ale i tak moim zdaniem nie jest to poprawne zachowanie.
A propos kolega Tomasz sprawdzał to w jakiej wersji SW? Tak z ciekawości:)
Pozdrawiam gtokarczyk
 
Panienka do wszystkiego
2011-02-22, 20:41
Pomógł 66 raz(y).
No w  2009... W 2007 nie mozna nawet zaznaczyc tej linii w szkicu.
 
Pozdr. tomek
 
Panienka do wszystkiego
2011-02-22, 20:42
Pomógł 66 raz(y).
No w  2009... W 2007 nie mozna nawet zaznaczyc tej linii w szkicu.
 
Pozdr. tomek
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT