SolidWorks >> Modelowanie części >> Rysowanie całości a potem zapis poszczególny części
Autor Wypowiedź
2011-03-03, 18:16
Pomógł 0 raz(y).
Witam, 
Po paru latach przerwy wracam do solida. Albo świat się zmienił albo mi się cos miesza, wydaje mi się że kiedyś robiłem takie rzeczy już wcześniej w solidzie, do rzeczy: rysuje całość, posiada to elementy zależne od siebie (jedno rusza drugie)...chce narysować całość jako part a potem podzielić i zapisać to na poszczególne party i wrzucić do złożenia żeby sprawdzić jak będzie działało. Ni cholere nie moge tego zrobić, da się coś takiego w nowych solidach? mam 2010 wersje. Próbowałem kopiować między plikami (partami) ale mi nie pozwala .. Prosze o pomoc, przecież to sie musi dać bo inaczej program byłby mooocno ograniczony  z góry dziękuje
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-03-03, 18:54
Pomógł 405 raz(y).
Ale co konkretnie jest problemem?
 
Panienka do wszystkiego
2011-03-03, 22:33
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,
 
chce narysować całość jako part a potem podzielić i zapisać to na poszczególne party i wrzucić do złożenia żeby sprawdzić jak będzie działało.
nie tedy droga - nic z tego nie bedzie...Idziesz do Warszawy przez Paryz.
Prosze o pomoc, przecież to sie musi dać bo inaczej program byłby mooocno ograniczony 
 
i tu jestes w bledzie - narysuj w zlozeniu szkic bazowy, potem wstawiaj czesci ( nowe ) do zlozenia z nadaniem nazwy. Polacz je wiazaniani i po krzyku.
 
Jak chcesz dalej isc przez Paryz, to po kolei pousuwaj niescalone bryly (a jak znam zycie sa one po czesci scalone)  w Twoim parcie pozapisuj odpowiednio i powrzucaj do zlozenia.
 
Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-03-04, 09:02
Pomógł 405 raz(y).
    wojciech wojciech
    Witam, 
    Po paru latach przerwy wracam do solida. Albo świat się zmienił albo mi się cos miesza, wydaje
    mi się że kiedyś robiłem takie rzeczy już wcześniej w solidzie, do rzeczy: rysuje całość,
    posiada to elementy zależne od siebie (jedno rusza drugie)...chce narysować całość jako part a
    potem podzielić i zapisać to na poszczególne party i wrzucić do złożenia żeby sprawdzić jak
    będzie działało. Ni cholere nie moge tego zrobić, da się coś takiego w nowych solidach? mam
    2010 wersje. Próbowałem kopiować między plikami (partami) ale mi nie
    pozwala .. Prosze o pomoc, przecież to
    sie musi dać bo inaczej program byłby mooocno
    ograniczony  z góry dziękuje
Ale czego nie da się zrobić? Narysować, podzielić, zapisać do złożenia, wprawić w ruch???
Można projektować części (jak np. obudowy z tworzyw) jako jeden part, później go podzielić na wiele brył a nastepnie całość zapisać (w kontekście) do złożenia. Oczywiście będzie się to aktualizowało.
Jeżeli chodzi o ruchome części to można bezpośrednio w złożeniu wstawić układ i tam na bazie bloków 2D budować mechnizmy oparte na tym layoucie. Oczywiście można z nich utworzyć następnie części trójwymiarowe.
Pytanie jest na tyle ogólne, że nie można Ci inaczej pomóc...
 
 
Mechanical Engineer
2011-03-04, 12:33
Pomógł 3 raz(y).
Witam, moim zdaniem kolega chce zrobic czesc wieloobiektowa i pozniej te obiekty powrzucac do czesci,pozapisywac i zrobic z tego zlozenie. Jesli o to chodzi to trzeba rozwinac folder z obiektami kliknac prawym na kazdy z obiektow i wybrac opcje wstaw do nowej czesci.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-03-04, 13:07
Pomógł 405 raz(y).
@Marcinie,
Kto  klikałby na każdy obiekt, że nie wspomne o poskładaniu złożenia - robi się to inaczej...
Zapisuje się wszystkie części składowe i tworzy złożenie w jednej operacji.
 
Mechanical Engineer
2011-03-04, 15:03
Pomógł 3 raz(y).
No prosze, to dowiedzialem sie czegos nowego:)
 
2011-03-06, 19:44
Pomógł 0 raz(y).
witam, przepraszam że tak późno odpisuje ale ciężki weekend był ;) . Dziękuje wszystkim za pomoc. Metodą dzielenia brył (tak że sie pokazują w menadzerze kilka różnych brył) podziałało. Nie pamietam czy na studiach coś takiego robiłem ale to w każdym bądź razie daje radę.
Rysuję ramę rowerową z tylnią amortyzacją i po prostu chce rysować wg szkiców ręcznych jeden part a potem każdy łacznik/element ruchomy wyciąc jako osobny part i wrzucić w złożenie i zobaczyć jak się będzie uginała. Jak urodzi się cos ciekawego to się pochwalę tu. Ktoś rysował amortyzacje rowerową? uginające sie sprężyny itp?
Jeszcze raz thx Panowie za pomoc ;)
 
2011-03-06, 19:44
Pomógł 0 raz(y).
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-03-06, 21:46
Pomógł 405 raz(y).
Skoro elementy są ruchome to może warto się przyjżeć blokom i tzw. układowi w złożeniu. Można zbudować uproszczony model ale jednocześnie można utworzyć idąc dalej bryły/części z poszczególnych bloków.

Co do techniki, nie jestem przekonany, że projektowanie tego w obrąbie części jest dobrym podjeściem. W szczególności dlatego, że całość jest ruchoma. Może lepiej jest wstawić szkic - layout - do złożenia a następnie wstawiając nowe części (wirtualne komponenty) budować kolejno ramę. Technika z podziałem na obietky ma głównie zastosowanie w przypadku elementów z tworzyw, jak np. myszka komputerowa, gdzie nie ma innej możlowości...
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT