SolidWorks >> Modelowanie części >> Dysza potrójna
Autor Wypowiedź
2011-05-20, 22:59
Pomógł 0 raz(y).
Witam. Mam taki ciekawy problem. Potrzebuję zaprojektować dyszę podobną jak na załączonym obrazku.



W miarę zrobiłem część środkową jako wyciągnięcie okręgu i trójkąta ale nie za bardzo mam pomysł na ten falisty kanał dookoła. Chyba, że można to zrobić jakoś łatwiej w inny sposób.Może macie jakieś sugestie?

 
Panienka do wszystkiego
2011-05-20, 23:23
Pomógł 66 raz(y).
Ten model jest w srodku nazwijmy to "obrotowo_symetryczny " - 3 takie same obszary. To raz. A dwa to juz byles na dobrej drodze - wyciecie po profilach - ja bym dal 4 linie wiodace z czego dwie sa symetryczne do plaszczyzny symetrii obszaru. A potem muster x 3.



Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-05-21, 13:55
Pomógł 405 raz(y).
Czy Twoje pytanie dotyczy założeń projektowych czy sprowadza się do tego, jakich operacji w SW użyć?

Pokaż dokładnie jak to ma wyglądać to zaproponujemy jakieś rozwiązanie.

Nic nie wiadomo na temat obróbki, czy ważne są pochylenia, jaki min. promień itp. Na pewno jest to powtarzalne, więc należy się skupić na 1/3 a nawet 1/6- być może trzeba będzie pracować na powierzchniach...
 
2011-05-21, 22:26
Pomógł 0 raz(y).
Witam, dysza ma wyglądać podobnie jak na 1 obrazku, niestety jest to tylko screen z prezentacji. Chodzi o równe rozdzielenie farby na 3 przewody. Tak, wazne jest wykonanie nie chodzi mi tylko o samo zaprojektowanie, bo będzie to fizycznie wykonywane na frezarce CNC trzyosiowej. Min. promień freza R1. Wiem , że może być problem z dojściem freza, ale nawet gdyby to tą górną część walcową można zrobić jako osobną i dokręcić. Ogólnie to nie pracuję na powierzchniach i może stąd te problemy, ale trop jest pewnie dobry, żeby zrobić 1/3 tego wycięcia a potem szykiem, tyle, że i tak potrzebuję jakichś sugestii co do wykonania tej 1/3 :), wydaje mi się, że samym loftem to nie za bardzo wyjdzie...ale będę próbował ;)

Pozdrawiam.
 
2011-05-22, 01:10
Pomógł 0 raz(y).
A jednak nie wyszło tak najgorzej :), zrobiłem tym wycięciem po profilach 1/3, potem szyk i pozaokrąglałem i wygląda to dosyć zadowalająco muszę przyznać :). Zresztą zobaczcie...



 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT