SolidWorks >> Modelowanie części >> Zmiana wymiarów całego modelu
Autor Wypowiedź
2011-12-27, 17:22
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Mam taki problem; zacząłem rysować podnośnik skladający się z kilku juz częsci, jednak wystąpił problem. Podczas rysunku głównego elementu w opcjach jednostka zmieniłem jako główna cm gdyż rysunek jest duzy, w nastepnych rysunkach wyskakiwało mi jako główna jednostka mm i teraz ten główny element jest dużo wiekszy ;/ Mam w związku z tym pytanie czy istnieje możliwość zmiany wielkości całego modelu np zmniejszenie go 10-krotnie lub zwiekszenie ?? Zmiana jednostki nie pomaga :(



Dziekuję za odp

Pozdr.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-12-27, 18:14
Pomógł 405 raz(y).
Nie ma takiego narzędzia, jedynie makro, albo jakieś sztuczki jak np. eksport równań w SW 2012 do pliku zewn. i tam dopisanie formuły dla wszystkich wymiarów.

Operacja skali nic nie da bo zmieni model względem współczynnika ale nie wymiary...
 
Panienka do wszystkiego
2011-12-28, 10:34
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,



Operacja skali nic nie da bo zmieni model względem współczynnika ale nie wymiary...





a to dlaczego - jak przeskaluje model (nie rysunek) to bedzie przeciez odpowiednio wieksz lub mniejszy...



Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-12-28, 11:37
Pomógł 405 raz(y).
Miałem na myśli to, że geometria się zmieni ale wymiary - parametry już nie...

Nie wiem na czym zależy głównie Wojtkowi...
 
2011-12-29, 10:03
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuje za odpowiedź. Pracuje od 2 miesiecy na SolidWorksie 2010 i jeszcze nie wiem dokladnie gdzie do końca czegoś szukac, dlatego pytam. Potrzebuje zmniejszyc model a doklądnie wszystkie wymiary, bo np. jeden element do złożenia ma srednicę 15 cm a drugi 15mm i jest tak dlatego ze zmienilem w tym pierwszym dużym modelu główna jednostkę na cm, gdyż model jest dość duży, a w innych plikach przed modelowaniem zapomniałem i zostały mm :( chciałbym teraz zmienic jakos te mm na cm tylko zeby z 15 mm powstalo 15 cm a nie 1.5cm.



Pozdr.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-12-29, 10:24
Pomógł 405 raz(y).
To szukaj makr, nawet na tym forum są różne linki - może tam znajdziesz albo uśmiechnij się do kolegi Michała Karpiuka - może on coś pomoże...

No chyba, że wymiarów jest 20 to nie ma co zawracać sobie głowy:) - można zmienić ręcznie.
 
Panienka do wszystkiego
2011-12-29, 10:38
Pomógł 66 raz(y).
Popieram,



ja bym zrobil tez na nowo - uplynie troche czasu i nie bedziesz juz pamietal, o co tu chodzilo. A jak jest zrobione po "fachowemu", to nie ma z tym problemu.



Pozdr. tomek
 
2011-12-29, 11:21
Pomógł 0 raz(y).
Ok dziękuje za odpowiedzi, zabieram się do roboty.



Pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT