SolidWorks >> Modelowanie części >> Zmiana nazw elementów złożenia w SW
Autor Wypowiedź
2012-01-25, 19:11
Pomógł 0 raz(y).
Witam

jak zmienić w SW 2012 nazwy elementów, złożeń w projekcie? Części i złożenia są w różnych folderach. Przy pomocy funkcji "plik przenośny" - zmienia mi nazwy tak, jak tego oczekuję, lecz wszystkie nowe pliki (z nowymi zmianami nazw ) zapisuje do jednego folderu - "zapisz w folderze". Chciałbym, przy zmianie nazwy zachować strukturę folderów, podfolderów i ich zawartości z nową nazwą.

Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-01-25, 19:19
Pomógł 405 raz(y).
Prawy klawisz na pliku > SolidWorks > zmień nazwę!

Po co plik przenośny?
 
2012-01-25, 21:34
Pomógł 36 raz(y).
    Wojciechowski Damian
   
    jak zmienić w SW 2012 nazwy elementów, złożeń w projekcie? Części i złożenia są w
    różnych folderach. Przy pomocy funkcji "plik przenośny" - zmienia mi nazwy tak, jak tego
    oczekuję, lecz wszystkie nowe pliki (z nowymi zmianami nazw ) zapisuje do jednego folderu - "zapisz
    w folderze". Chciałbym, przy zmianie nazwy zachować strukturę folderów, podfolderów i ich
    zawartości z nową nazwą.
   
   

Witam.

Pawle, myślę że Damianowi chodzi o zabranie folderów z nazwami również.

Damianie, w oknie pliku przenośnego odznacz ptaszka " W jednym poziomie w pojedynczym folderze "

W takiej sytuacji plik przenośny oprócz części, podzłożeń i złożeń zabierze także podfoldery i foldery.

Pozdrawiam.
 
2012-01-26, 20:56
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję. Chwilowo niestety nie mogę skorzystać z Waszch rad. Ewentualne uwago przekażę w terminie późniejszym.



Pozdrawiam
 
2012-01-27, 12:26
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Przesyłam częśc folderu jako przykład. Folder jest wzorcowy i dla różnych projektów chciałbym zmienić nazwy XXX na skrótowe nazwy projektu np. TGM - interesuje mnie zamiana nazw elementów, złożeń i podfolderów. Sam głowny folder zmieniam zasadami Windows. Czy wogóle to jest mozliwe? Mogę nazwy folderów zmienić, tak, jak głównego, lecz w czasie wczytywania złożenia dostanę komunikat o samodzielnym znajdowaniu danefo elementu czy podzłożenia.

W przypadku skorzystania z rady Kazimierza SW nie może zapisać złożenia w rozbicu na podfoldery.

Pzodrawiam
 
2012-01-27, 12:29
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Plik do poprzedniej informacji.
 
2012-01-27, 12:55
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Plik, który chciałem przesłać spakowałem do formatu rar i nie chce si epokazć na tym forum. Dlaczego?

Pozdrawiam

PS. mogę przesłąć na pocztę
 
2012-01-27, 22:12
Pomógł 36 raz(y).
    Wojciechowski Damian
    Witam
   
    Przesyłam częśc folderu jako przykład. Folder jest wzorcowy i dla różnych projektów
    chciałbym zmienić nazwy XXX na skrótowe nazwy projektu np. TGM - interesuje mnie zamiana nazw
    elementów, złożeń i podfolderów. Sam głowny folder zmieniam zasadami Windows. Czy wogóle to
    jest mozliwe? Mogę nazwy folderów zmienić, tak, jak głównego, lecz w czasie wczytywania
    złożenia dostanę komunikat o samodzielnym znajdowaniu danefo elementu czy podzłożenia.
   
    W przypadku skorzystania z rady Kazimierza SW nie może zapisać złożenia w rozbicu na
    podfoldery.
   
    Pzodrawiam

...interesuje mnie zamiana nazw elementów, złożeń i podfolderów

Witaj.

Mozna to zrobić w oknie pliku przenośnego, klikając na każdą część z osobna i edytować nazwy tych częśći, podzłożeń, złożeń ale jest to pracochłonne. Można też dodając np. literę czy cyfrę jako przedrostek lub przyrostek.

Pozdrawiam.
 
2012-01-28, 10:12
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Kazimierz dziekuję Ci bardzo za pomoc. Rzeczywiście odhaczając pole wyboru - w jednym pliku program robi to co chcę, czyli wszystkie elementy danego złożenia umieszcza we właściwych folderach i podfolderac z nową nazwą. Nazwy folderów i podfolderów pozostawia bez zmian. Zmiana nazw folderów i podfolderów (są odpowiedznie programy) powoduje konflikt wewnętrzny nazw i przy otwarciu danego złożenia program nie widzui poszczególnych elementów.

Poradziłem sobie tak:

1. Nadaję folderom i podfolderom nazwy uniwersalne - interesują mnie szczególowe nazwy (z właściwymi przedrostakami) poszczególne złożenia i ich elementy, ze względów dokumentacyjnyc (rysunki wykonawcze itp.)

2. Zmieniam nazwy tak jak radziłeś za pomocą pliku przeniośnego ze strukturą folderów (odhaczone pole wyboru)

3. zmieniam nazwę na aktualnie potrzebną i zapisuję w wybranym folderze. Wszystkie nazwy w złożeniu zostały zapisane zgodnie z moim życzeniem

4. Plik przenośny generuje złożoną strukturę zapisu (dodaje dodatkowe foldery i podfoldery) np. C:Documents and SettingsAdministratorPulpitTrybuny - Blokadypo zmianie nazwAAADocuments and SettingsAdministratorPulpitTrybuny - BlokadyDo zapytania. Generowany jest także w wybranym folderze folder "SolidWorks Data"

5. Odnajduję w strukturze utworzonej przez plik przenośny interesujące mnie foldery w przykładzie "Do zapytania" i przenoszę je w głownym wybranym folderze do właściwego miejsca w przykładzie C:Documents and SettingsAdministratorPulpitTrybuny - Blokadypo zmianie nazwAAA. Folder "SolidWorks Data" zostawiam w miejscu, który utwaorzył plik przenośny i wszystko na dzień dzisiejszy jest OK.

Dziękuję



Pozdrawiam

6. po otwarciu złożenia w SW nie ma żadnych problemów.
 
2012-01-28, 23:16
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Podziękowania przyjmuję, ale po to jest to FORUM aby sobie pomagać.

Jesli chesz mieć jeszcze pełna dokumentację ("2D" rysunki) to w pliku przenośnym zaznaczasz ptaszka " uwzględnij rysunki" Lub zrób tak jak ja, że robiąc plik przenośny zawsze otwieram glówne złożenie "2D"czyli dokumentację i zaznaczając uwzględnienie rysunków, zabiera mi wszystkie części, podzłożenia, złożenia,a także rysunki produkcyjne. Nie zabierze plików pdf, dxf czy dwg i inne nie związane z SW.

Pozdrawiam.
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2012-01-30, 17:55
Pomógł 12 raz(y).
Do tego zadania można użyć m.in programik, który właśnie opracowałem - FixPathSolid. Przenosisz pliki do folderów nie patrząc na nic, zmieniasz ich nazwy itp. Po uruchomieniu SW modelu złożenia oczywiście posypie się. Uruchamiasz programik i wskazujesz folder, w którym znajdują się zagubione pliki. Program znajduje je i naprawia złożenia. To tak skrótowo. Zapraszam do obejrzenia filmiku

http://www.youtube.com/watch?v=3KzsWaih5DE

A do zmiany nazwy plików proponuję SaveAsSolid:

http://www.youtube.com/watch?v=88eZ_l2Tpmc

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT