SolidWorks >> Modelowanie części >> Toolbox SW2012
Autor Wypowiedź
2012-04-03, 15:02
Pomógł 2 raz(y).
WitamMam problem który jest prawdopodobnie prosty a sam nie potrafię dojść do tego. Co mam zrobić żeby w liście materiałów pojawiał się opis z toolbox?
 
2012-04-03, 17:20
Pomógł 2 raz(y).
Moze popraw obrazki.
 
2012-04-03, 23:03
Pomógł 2 raz(y).
Ok teraz już widać to co mialo być.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-04-04, 17:45
Pomógł 405 raz(y).
Wygląda na to, że opis służy jedynie opisywaniu konfiguracji. Niezależnie od wyboru (czy są tworzone kopie wystąpień we wskazanym folderze czy dopisywane konfiguracje) ten opis wędruje do właściwości konfiguracji jednak nie jest to właściwość dostosowana. Natomiast w BOM kolumna odnosi się do właściwości dostosowancyh a nie do komantarzy/opisu z konfiguracji.

Swoją drogą niegdy o tym nie myślałem w ten sposób (można dlatego, że nie chciałoby mi sie dodawać opisów dla wszystkich potencjalnych kombinacji w ustawieniach Toolbox) ale jest to lekko dziwne, że nr części można pobrać a opisu już nie. Tzn. on jest do pobrania np. w tabeli konfiguracji jako $OPIS ale nie jako $PRP opis...
 
2012-04-05, 10:27
Pomógł 2 raz(y).
Teraz mam taką wersje. W Toolbox wpisuję normę jako numer części. Następnie we właściwościach tej bryły wpisuję jako nazwa właściwości 'Description' a wartość '$PRP:"SW-Configuration Name"'. Po wstawieniu części do złożenia wpisuję nazwę jaka później się pojawia w opisie.


Czy jest może jakiś inny sposób aby w liście materiałów pojawiła się norma jako numer i opis a nie wszystko jako numer?

 
SW 2022 x64 SP2.0
2012-04-11, 07:35
Pomógł 2 raz(y).
Witam,

ja mam dodane swoje "Dostosowane włąsciwości" tam gdzie u Ciebie jest pole "nazwa". W tych właściwościach mam pole nazwa, uwaga, wersja i one są ściągane do listy materiałowej. Należy tylko pamiętać żeby pole przed było odhaczone, u Ciebie pusty kwadracik przed "nazwa".

Mam nadzieję że coś Ci to pomoże.
 
2012-04-12, 10:22
Pomógł 2 raz(y).
Mógłbyś wrzucić pare screenow bo nie wiem jakie pole mam odhaczyć
 
SW 2022 x64 SP2.0
2012-04-17, 07:47
Pomógł 2 raz(y).
Muszą być "odhaczone" kwadraty przed nazwani właściwości dostosowanych:

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT