SolidWorks >> Modelowanie części >> Szyk operacji pogrub
Autor Wypowiedź
2012-04-18, 16:14
Pomógł 0 raz(y).
Witam, mam pewien problem, mianowicie utworzyłem powierzchnię, następnie pogrubiłem ją operacją Pogrub. Gdy chcę wykonać dowolny szyk otrzymanej bryły (docelowo ma być oparty na krzywej, jednak szyk liniowy również nie działa), program odpowiada komunikatem "Tylko łączone operacje mogą być powtórzone w szyku. Zamiast tego, o ile możliwe, utwóz szyk obiektów.". Na upartego może bym dał radę utworzyć osobny obiekt powstały z operacji Pogrub, pytam jednak, dlaczego program nie chce wykonać szyku samej operacji? Czy chodzi o to, że "Pogrub" sam w sobie nie tworzy bryły (która jest już "samodzielna", na której można dokonywać operacji itd.), tylko potrzebuje za każdym razem płaszczyzny do wykonania operacji? Czy moje rozumowanie jest prawidłowe, gdzie powstaje ów błąd?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-04-18, 16:40
Pomógł 405 raz(y).
Tylko i wyłącznie szyk obiektów - czyli w operacji pogrub nie należy scalać wyników. Bo wykonaniu szyku można połączyć obiekty operacją połącz. Tak po prostu jest, tak samo jak nie da się skopiować operacji pełne zaokrąglenie i kilku innych, po prostu one się odnoszą do konkretnej - w tym przypadku powierzchni.
 
2012-04-18, 20:01
Pomógł 0 raz(y).
Hmmm no cóż, trudno, jakoś spróbuję sobie poradzić ;)

Dzięki
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT