SolidWorks >> Modelowanie części >> Sprężyna
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Przerabiam ćwiczenia

http://www.szkoleniasolidworks.pl/?k=do_pobrania

mam problem w punkcie 4 utworzyłem płaszczyznę /całkowiciezdefiniowana/ ale podczas szkicowania okręgu nie mogę nadać relacji wspólne środka okręgu z krzywą
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-04-28, 22:23
Pomógł 405 raz(y).
Domyślam się z tytułu, że chodzi o model sprężyny? Nie wiem co to punt 4 (operacja?) ale pewnie chodzi o relację przebicia - tak w trójwymiarze definiuje się połączenie krzywej z punktem.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
tak, chodzi o "Modelowanie sprężyny skrętnej" strona 8

można podesłać plik?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-04-29, 10:58
Pomógł 405 raz(y).
Jak wyżej, okrąg najlepiej narysować obok (końca/początku krzywej) a następnie zaznaczając punkt środka oraz krzywą (a nie punkt krzywej) dodajemy relację przebicia.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
dzięki, ale powstał nowy problem z wyciągnięciem po ścieżce, profil wyciągany jest tylko na zaznaczonym odcinku, zaznaczałem ścieżkę i z Ctrl i Shiftem przed wywołaniem operacji /jak zalecają w ćwiczeniu/ i po wywołaniu ale nic nie pomogło



 
Panienka do wszystkiego
2012-04-29, 15:42
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,

ja takie rzeczy robie dodatkowym szkicem 3D - otwieram nowy, zaznaczam wszystko co potrzebuje i klikam na "przejmij krawedz". Potem wchodze w narzedzia splinu i zamieniam "to" na spline. Jako sciezke daje ten szkic i mam piekne wyciagniecie bez "przejsc" na sciezce.



Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-04-29, 18:13
Pomógł 405 raz(y).
@Grzegorz,

przecież jest pokazane, że należy utworzyć krzywą kompozytową - ona będzie ścieżką dla operacji wyciągnięcia - co jest niejasne?

Alternatywnie można konwertować trze segmenty do szkicu 3D - co napisał Tomek.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT