SolidWorks >> Modelowanie części >> Wyciągniecie elementu z parta do pliku
Autor Wypowiedź
2012-07-10, 13:54
Pomógł 0 raz(y).
Witam, czy istnieje możliwość 'wycięcia' elementu z częsci do osobonego pliku/częsci. Przykład: mam narysowaną oś i na niej koło (w jednym part), chcę zrobić oby koło poruszało się wokół osi, do tego potrzebuje zrobić wiązanie z 2 częsci osi i koła ( 2 osobne part'y). Czy jest jakaś funkcja która mi wydzieli to na osobną część?
 
Panienka do wszystkiego
2012-07-10, 16:24
Pomógł 66 raz(y).
Mozna to zrobic poprzez konfiguracje - w glownej masz obie czesci, w nastepnej masz np. walek a w ostatniej kolo. Przy tworzeniu w glowenej obu czesci nie mogo one byc scalone. Potem w odpowiednich "wakasowujesz" niepotrzebna bryle.

Jednak odradzam bo os to os a nie os, ktora nagle jest kolem (nazwa pliku).

Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-07-10, 17:58
Pomógł 405 raz(y).
Operacja podziel, następnie klikasz na folder obiekty bryłowe w drzewie opracji prawym i wybierasz zapisz obiekty - w ten sposób z części wieloobiektowej można zapisać bryły jako oddzielne pliki i utworzyć złożenie. Wszystko jest powiązane oczywiście kontekście, więc wiązanie fix (f) wygaszamy/usuwamy i na to miejsce dajesz co tam chcesz - koncentrycznie etc.
 
2012-07-12, 10:08
Pomógł 2 raz(y).
mialem podobny problem , jak zwykle Pawel znakomicie pomogl:) dodalbym tylko ze w czesci ktora zapisalismy w oddzielnym pliku musza ´zostac przerwane odniesienia inaczej kazda zmiana w pierwotnym pliku bedzie miala skutki w tej nowej czesci
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-07-12, 14:21
Pomógł 405 raz(y).
    Palkiewicz Grzesiek  tylko ze w czesci ktora   zapisalismy w oddzielnym pliku musza ´zostac przerwane odniesienia Tak nie można powiedzieć, odniesienia przerywamy, jeżeli dynamiczne powiązanie kontekstowe nie jest potrzebne albo po to, by wydajniej pracować (wiele kontekstów wydłuża przebudowę). Gdy ja projektuje obudowy z tworzywa to absolutnie nie przerywam odniesień bo chcę zachować powiązanie z plikiem źródłowym.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT