SolidWorks >> Modelowanie części >> Uchwyt/zabazowanie - usunięcie wspólnej geometrii
Autor Wypowiedź
2012-09-25, 15:31
Pomógł 0 raz(y).
Witam serdczenie szanowne grono.

Po dłuższej przerwie powróciłem do pracy z programem SolidWorks. Mam do Was prośbę o pomoc.

Mam model detalu, do którego muszę wykonać uchwyty/oprzyrządowanie. Zależy mi na tym aby łatwo odwzorować część geometrii, którą chciałbym wykorzystać do podparcia. Czy istnieje operacja, która usunie części wspólną z uchwytu i w ten sposób odwzoruje na nim geometrię detalu? Bardziej obrazowo - powstałoby coś na kształt rdzenia formującego w formie wtryskowej.

Przepraszam za mało precyzyjny opis jednak wyjątkowo ciężko mi określi o co chodzi.



Pozdrawiam!
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-09-25, 16:24
Pomógł 405 raz(y).
Do tego nadają się dwie operacje: odciśnięcie z menu wstaw > operacje lub połącz (jako odjęcie w operacjie Boole'a) z tego samego menu. Oczywiście dotyczy to pracy w jednej części z rozdzielnymi obiektami.

W złożeniu jest to możliwe w edycji komponentu, w którym chcesz odjąć inne części - operacja gniazdo.
 
Panienka do wszystkiego
2012-09-25, 16:28
Pomógł 66 raz(y).
Witam,

dwie drogi:

w czesci (uchwycie), wprowadzic model detalu i "ustawic". Potem przez "kombinuj".

w zlozeniu, funkcja "gniazdo" w obrobce kontekstowej uchwytu.

Pozdr. tomek
 
2012-09-29, 13:10
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję bardzo za błyskawiczną odpowiedź!

Czy mógłbym prosić o wklejenie jakiegoś screen'a. Powiedzmy, że nie udało mi się tego ogarnąć :)
 
Panienka do wszystkiego
2012-09-29, 18:31
Pomógł 66 raz(y).
A tam screeny - tu masz oba przyklady i pokukaj se...

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_790_4708.zip

Pozdr. tomek
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT