SolidWorks >> Modelowanie części >> Ciężka spraw - faktura
Autor Wypowiedź
2012-10-18, 18:21
Pomógł 0 raz(y).
Na wstępie sie przywitam poniewaz nie znalazłem działu powitań. JEstem Studentem IV roku i mam nadzieje ze wspólnie sobie pomożemy.

Jako że staram sie zrobić prace inż mam pytanie w zwiazku z nadaniem ofpowiedniej agresywnej faktury na powierzchni bryły.

Całością ma być korpus robota kroczącego. Chciałbym aby miał albo łuski albo jakies kolce. Zastanawiałem się jak zrobić coś takiego i pomyslałem o odsunięciu od powierzchni trójkątów i ścieciu ich rogów.

Macie może jakies propozycje?

Dodatkowo zamieszczam plik PDF który mniej wiecej ukazuje bryłe jaką chciałbym pokryć. Finalna wersja jest dopiero w przygotowaniu.


Dzieki, pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-10-18, 19:38
Pomógł 405 raz(y).
Tak BTW, chyba tekstura - już myślałem, że coś niezapłacone...

A wracając do tematu, czy to naprawdę jest konieczne? Czy nie można nałożyć odpowiedniego wyglądu/tekstury? Cokolwiek będzie zrobione geometrycznie będzie bardzo obciążać komputer.

Naprawdę sugeruję poszukanie fajnego materiału, z realview wygląda to bardzo fajnie. Obecnie można też z Modo stosować wyglądy...ale to już inna bajka.
 
2012-10-18, 20:32
Pomógł 0 raz(y).
Problemem nie jest wygląd bo z tym nie kłopotał bym was. Problemem jest to ze praca Inż polega na zastosowaniu obróbki generatywnej jednej z maszyn firmy OBJET i model zostanie stworzony fizycznie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-10-19, 10:15
Pomógł 405 raz(y).
No to w takiej sytuacji ja zrobiłbym tak, tą część korpusu wstawiam do złożenia. Łuski (lub inne elementy) jako oddzielne części będzie o wiele łatwiej ustawić względem korpusu, ale to cały czas "ręczna" robota. Jeżeli da się przynejmniejsz część powtórzyć jakimś szykiem, np. po krzywej - to ok, a jeżeli nie no to taka zabawa w układanie...

Nie mam innych pomysłów, akurat w jednym projekcie też robiłem nieregularny wzór w ten sposób. Aha, na końcu złożenia zapisuję do części.
 
2012-10-19, 11:06
Pomógł 0 raz(y).
Tego się własnie obawiałem że może wyjść z tego masa układania. Psróbuje zrobić tak ja mówisz po tej krzywej jak najwiecej a reszte dołożć ręcznie.

Dzieki za pomoc
 
2012-10-29, 12:41
Pomógł 0 raz(y).
Nie chciałem zakładac nowego tematu poniewaz cały czas toczy sie wszystko wokól jednego.

Czy da sie zamienic zrobić powierzchnie na pełną?



Ponieważ chciałbym zrobić szykiem kolce z trójkątów. Wiem że sie da połaczyć powierzchnie ale ona nakłada nowa na tamta i robi sie przenikanie... Chyba że coś źle robie
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-10-29, 13:19
Pomógł 405 raz(y).
W grupie powierzchnia - Pogrub.
 
2012-10-29, 13:40
Pomógł 0 raz(y).
Dzieki Paweł, liczyłen na szybka odpowiedz od ceibie i sie nie przeliczyłem , tylko sie nie zrozumieliśmy.

Jest to bryła nie powierzchnia. Pomyslałem ze można to zrobić opcją Usuń scianę i zastąp wypełnij ale wychodzi to co niżej i o ile całość jest łaczna jak chicałem to od boku jest lipa
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-10-29, 13:48
Pomógł 405 raz(y).
Aby wypełnić powierzchnią jakiś otwarty obszar należy wybrać wypełnienie powierzchni. Jednak tutaj to nie do końca widzę, co ma z tego wyjść.

Po pierwsze jest to symetryczne (o ile dobrze widzę) to trzeba wydzielić 1/4 modelu. Później powierzchniami można łatać i na końcu zamienić na bryłę.
 
2012-10-29, 13:58
Pomógł 0 raz(y).
Chodzi mi dokładnie o to że na zdjęciu w wczesniejszym poście widac ze bryła na górnej czesci ma łaczenia, chciałbym sie ich pozbyć aby wyszła z tego jednolita całośc jak na drugim zdjęciu lecz beż tego cycka na środku. Wszystko to jest nie powierzchnia a bryłą. Nie mam za duzego dośwaidczenia w powierzchniach ale spróbuję zaraz pokombinowac tak jak to opisałes mneijwiecej...
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-10-29, 18:21
Pomógł 405 raz(y).
Można się pozbyć krawędzi ale nie można się pozbyć wypukłości... Ja tam widzę jakieś podcięcia, na prawdę nie widzę jak ta powierzchnia miałaby wyglądać. Zawsze też można dorysować np. szkicem 3D granicę wypełnienia.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT