SolidWorks >> Modelowanie części >> Lokalizowanie części (ale nie w złożeniu)
Autor Wypowiedź
2012-10-22, 22:14
Pomógł 0 raz(y).
Witam!

Pomożecie? Problem dość banalny, chodzi o ustawienie dwóch cylindrów w odpowiedniej relacji, tj. tak aby ich osie przecinały się pod zadanym kątem. Oba utworzone przez wyciągnięcie koła. Oba w oddzielnych plikach. Żaden nie ma zaznaczonej osi (co wynika z użycia opcji wyciągnięcia, w której oś nie jest zaznaczana). Nie mogę wybrać tych osi podczas narzucania więzów, bo ich nie ma ;)
 
2012-10-22, 22:50
Pomógł 0 raz(y).
W sumie to to juz zrobiłem sam, ale mam teraz inny problem. Jeśli mam walcowe powłoki (no cylindry po prostu) i się jakoś tam przenikają, to w jaki sposób je podzielić/połączyć, aby był prześwit?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-10-22, 22:50
Pomógł 405 raz(y).
Trzeba je pokazać w menu widok > tymczasowe osie albo osie (jako geometria odniesienia). Tylko, że nie da się związać osi z osią pod kątem, raczej oś do płaszczyzny.

A może dodatkowy szkic 3D do pozycjonowania w jednym z walców?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-10-22, 22:53
Pomógł 405 raz(y).
Co do walców z prześwitem, operacja odciśnięcia (w części) a w złożeniu to gniazdo. Umozliwia odwzorowanie jednego komponentu w drugim - edytowanym, ale prześwit ustala się procentowo a nie w [mm] jak w operacji odciśnięcia.
Do łączenia (w części) słuzy operacja Połącz z menu wstaw > operacje, a do podziału Podziel z tego zamego menu.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT