SolidWorks >> Modelowanie części >> Centrowanie części
Autor Wypowiedź
Hobbysta
2012-11-18, 12:08
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich serdecznie, jestem nowym użytkownikiem SolidWorks. Jako samouk uczę się projektować elementy do elektronicznych papierosów, Mam tokarkę na której też ucę się od kilku lat toczyć.

Mam mały problem z wypośrodkowaniem rowka. Jest jakaś operacja która będzie to robić za jednym kliknięciem.

Nie mogę nigdzie się doczytać o funkcji "centowania" elenentów lub wykonywanych operacji.



Bardzo dziękuję za wyrozumiałość,
 
Panienka do wszystkiego
2012-11-18, 12:52
Pomógł 66 raz(y).
A wstaw no zrzut szkicu ( do obrotu, bo tak rozumiem zostalo to zrobione). Podpowiem - rowek ma linie symerii i cala czesc tez...

Pozdr. tomek
 
.
2012-11-18, 23:12
Pomógł 52 raz(y).
Tak jak napisał Tomek. Jest to najprostszy sposób.
Natomiast może się zdarzyć
sytuacja gdy bryła nie jest obrotowa. Wtedy należy stworzyć płaszczyznę odniesienia, która jest symetryczna względem powierzchni końcowych, narysować na niej szkic i wyciąć rowek z opcją symetrycznie względem płaszczyzny.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-11-20, 10:35
Pomógł 405 raz(y).
To może temat na taki mały challange... zacząłem przygotowywać taką operację, ale chaba właśnie zaproponuję taki temat.

Nie byłoby w tym nic trudnego, ale chcę to wykonać po zaznzczeniu wyłącznie ściany bocznej.

A w ogóle zobacz sobie istniejące operacje w design library > features > retaining ring grooves
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT