SolidWorks >> Modelowanie części >> Zaokrąglenie narożnika
Autor Wypowiedź
2012-11-21, 18:38
Pomógł 3 raz(y).
Witam.

W jaki sposób wykonać takie promienie.Wiem że jest to możliwe za pomocą macra ale to jeszcze nie mój poziom.

Proszę o pomoc.

 
Panienka do wszystkiego
2012-11-21, 19:35
Pomógł 66 raz(y).
Witam,

ja robie sobie w podobnych przypadkach tzw narzedzie biblioteczne - w zalaczniku zrobilem na szybko Twoj problem. Po zapisaniu "wciagnij i pusc" plik w opracowywanej czesci. W otwartym menue wybierz sciane i naroznik - mozesz tez zmienic promien wyciecia. Poczytaj tez w Helpie na ten temat.

Pozdr. tomek

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_838_4834.zip
 
2012-11-21, 21:09
Pomógł 3 raz(y).
Dzięki za info ale mam tych narożników do zaokrąglenia dużo więcej na detalu a tym narzędziem za jednym przeciągnięciem mogę wykonać tylko jeden narożnik.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-11-21, 22:20
Pomógł 405 raz(y).
A to jest blacha? Jeżeli tak, to jest tam takie narzędzie...
 
Panienka do wszystkiego
2012-11-21, 22:30
Pomógł 66 raz(y).
No, Pawel ma (jak zwykle :-)) ) racje - tam tez mozna wybrac wszystkie "zejscia" od zagiec za jednym zamachem. Jedyny mankament to to, ze nie jest ta operacja widoczna w modelu a tylko w rozlozeniu. Mi osobiscie to nie przeszkadza.

Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-11-21, 23:16
Pomógł 405 raz(y).
Ale podcięcie jest Ci potrzebne do wycięcia więc robisz export do DWG/DXF ze stanu rozłożonego.

 
2012-11-22, 06:13
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Dobrym pomysłem byłoby wdrożenie w SW2013, aby było to podciecie widoczne (w dxf to jest, ale fizycnie po zwinięciu nie ma), bo takie podcięcia bardzo się przydają w rogach zamkniętych, a przedewszystkim stosowane są jeśli cześć lub konstrukcja spawana idzie do ocynku, bo jest i odpowietrzenie a także wypływ nadmiaru cynku.

Pozdrawiam.
 
2012-11-22, 07:17
Pomógł 3 raz(y).
Jest to blacha ale jak już było wspominane te podcięcia są widoczne tylko w stanie rozłożonym a chciałbym

pokazać klientowi na modelu (złożenie z blach) że są tam podcięcia narożników co eliminuje wystąpienie karbów.
 
2012-11-22, 21:26
Pomógł 3 raz(y).
Nikt mi nie pomożę?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-11-22, 21:45
Pomógł 405 raz(y).
Ale chyba już pomogliśmy...

Czego oczekujesz?

Odnosząc się do mojej wypowiedzi, można zebrać wszystkie narożniki jednym kliknięciem.

A jeżeli ktoś chce mieć na złożonym modelu to więcej zabawy ale się da. Ja stosuję do tego wyprowadzony szkic. Tyle, że jak są zmiany w modelu to muszę czynność na końcu powtórzyć.
 
2012-11-23, 06:15
Pomógł 3 raz(y).
Dzięki za pomoc będe się bawił dalej.Zgadzam się z Panem Kazimierzem że powinno być wdrożone takowe

podcięcie co usprawniłoby pracę.



Pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT