SolidWorks >> Modelowanie części >> Łożyska
Autor Wypowiedź
2012-11-28, 21:06
Pomógł 0 raz(y).
Czy w Solidzie da się wstawiać jakieś gotowe łożyska? Mniejsza o symulacje, tylko czy w dokumentacji mogłyby być widoczne?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-11-28, 21:14
Pomógł 405 raz(y).
Dodatek Toolbox, są tam łożyska, m.in SKF.

A jak nie to można pobrać z wielu innych katalogów.
 
2012-12-02, 22:21
Pomógł 0 raz(y).
Wszystko się zgadza, są tam łożyska jakich potrzebuję, ale nie mogę sobie poradzić ze zmianą wymiarów w nich. Pierścienie jestem jeszcze w stanie zmodyfikować, ale jeśli chodzi o rozmiar kulek, to jak tylko coś próbuję zmienić, wyskakuje pełno błędów. Jest tam jakies równanie dotyczące zaokrągleń, które nie jest spełnione kiedy ingeruję.
 
.
2012-12-03, 07:49
Pomógł 52 raz(y).
Nie wiem po co chcesz coś zmieniac, ale to Twoja sprawa.
Ogólnie wielkość i stopień szczegółowości łożyska zmienia się edytorem właściwości elementu TOOLBOX, natomiast dla zmiany wymiarów poszczególnych brył łożyska najlepiej usunąć albo zablokować równania. Wtedy wszystkie wymiary w szkicach stają się niezależne i można je swobodnie zmieniać.
 
2012-12-04, 17:55
Pomógł 0 raz(y).
Chcę coś zmieniać, dlatego, że potrzebuję łożysk o wymiarze takim, jaki mam wałek, a w Toolboxie mam tylko jeden rozmiar łożyska.
 
.
2012-12-05, 11:38
Pomógł 52 raz(y).
Jak to JEDEN ? Przecież jest prawie cały katalog.
Może musisz zainstalować poprawnie TOOLBOX.
 
SOLIDWORKS 2018
2012-12-05, 14:10
Pomógł 43 raz(y).
Hmmm, a przerzucasz łozysko z Toolbox'a do nowej części czy złożenia?
Powinno sie do złożenia, żeby parametry można było wybrać.
 
.
2012-12-05, 16:21
Pomógł 52 raz(y).
Oczywiście, że do złożenia. Później można dowolnie zmieniać parametry w edytorze właściwości Toolbox (kliknąć prawym przyciskiem na elemencie - łożysku, i wybrać 'Edytuj definicję toolbox')
 
2012-12-06, 20:03
Pomógł 0 raz(y).
Bardzo dziękuję ;) Narazie udaje się wstawiać i je modyfikować. Jakby był jakiś problem to się odezwę jeszcze.
 
2013-01-19, 15:04
Pomógł 0 raz(y).
Pojawił mi się nowy kłopot. Nie wiem, czy może mi się coś źle wydaje, ale zdawało mi się, ze wzdłużne łożyska kulkowe powinny mieć dwie różne średnice, tak by jeden z pierścieni obrazał się z wałkiem a drugi nie miał z nim kontaktu. Tymczasem Solid pokazuje mi po wrzuceniu i wklepaniu odpowiedniego numeru łożysko z identycznymi średnicami. Czy jest na to jakiś sposób?
 
2013-01-19, 15:38
Pomógł 0 raz(y).
Ponadto mam problem z łożyskami na rysunku. Soli zakreskował obie bieżnie łożyska wzdłużnego tym samym kreskowaniem i w dodatku połączył ich obszary razem z kulką, którą też zakreskował. W łożysku poprzecznym bieżnie też są źle zakreskowane, a kulka, choć pusta, jest dziwnie odsunięta od bierzni zewnętrznej. Dołączam obrazek. Czy ktoś podsunąłby mi jakiś pomysł? To pewnie standardzik w takich programach, ale jestem początkujący...



 
Panienka do wszystkiego
2013-01-19, 15:50
Pomógł 66 raz(y).
Witam,

nie mam lupy... :-)

Pozdr. tomek
 
.
2013-01-20, 10:00
Pomógł 52 raz(y).
Też nie mam lupy ale wiem o co chodzi. :)
Łożysko jest częścią jednobryłową, więc na przekroju w rysunku jest tak traktowane, że kreskowanie jest jednakowe dla całej części. Do tego porzekrój przedstawia łożysko tak jak wynika z linii przekroju, czyli jeśli nie przechodzi przez środek kulki to widać tylko fragment przekrojonej kulki i widok obrysu w tle, który nie przylega do bieżni w miejscu przekroju.
Można próbować edytować kreskowanie (opcja; zaznaczyć obszary elementu a nie cały element) .
Najlepszym rozwiązaniem byłoby zastępowanie przekroju jakimś schematycznym symbolem przekroju łożyska zgodnym z normami rysunkowymi (tak jak przy rysowaniu ręcznym lub w np. AutoCadzie 2D) ale ja nie słyszałem o takim narzędziu.
Pozdrawiam
 
2013-01-20, 16:12
Pomógł 0 raz(y).
Ok z tym przekrojem to słuszna uwaga, nie był przez środek. Z kreskowaniem jeszcze walczę.
Dzięki wielkie!
 
2013-01-20, 18:54
Pomógł 36 raz(y).
    Radecki Marek
    Ok z tym przekrojem to słuszna uwaga, nie był przez środek. Z kreskowaniem jeszcze walczę.
    Dzięki wielkie!

Witaj.

Co do kreskowania, możesz je edytować, wystarczy kliknąć na obszar kreskowania i w lewym oknie odhaczyć ptaszka i np. zwiększyć skale, podać kąt kreskowania, a także można wybrać rodzaj kreskowania.

Pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT