SolidWorks >> Modelowanie części >> Wpusty i rowki wpustowe
Autor Wypowiedź
2013-01-10, 16:12
Pomógł 0 raz(y).
Szanowni koledzy,

Waszym zdaniem - opłaca się wykonywać rowek wpustowy w modelu części (ja wstawiłem wpus z toolboxa i próbowałem go odcisnąć w wałku, ale trochę to uciążliwe) czy lepiej w złożeniu i użyć gniazda?
 
Panienka do wszystkiego
2013-01-10, 16:29
Pomógł 66 raz(y).
Witam,

ja robie to za pomoca narzedzia bibliotecznego bezposrednio w czesci. Musisz nieco poczytac i poprobowac...

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_921_4962.zip

Pozdr. tomek
 
2013-01-11, 18:16
Pomógł 0 raz(y).
Sorka, ale czegoś nie rozumiem, chyba nie wiem jak skorzystać z tego narzędzia. Pliki co prawda otworzyłem, ale wygląda to dość podobnie to wykonania wpustu "na piechotę", z tym, że są jakieś różne dodatkowe referencje i ikonki, które niebardzo jeszcze rozumiem. Paweł Kęska wcześniej mi coś pisał o funkcji gniazda (w kontekście innego posta), ale nie jest ona aktywna w moim złożeniu, też niebardzo wiem, dlaczego. Jeśli chodzi o biblioteki, to u mnie jest tylko toolbox i onlinowa biblioteka. Czy to wymaga jakiegoś dodefiniowania? Proszę o prosty sposób, na podstawie którego: mając wpust z toolboxa można będzie naciąć w wałku rowek pod niego. Dzięki z góry!
 
Panienka do wszystkiego
2013-01-12, 22:10
Pomógł 66 raz(y).
Ach, tych plikow sie nie otwiera - chyba ze do edycji/poprawy etc. .

Zlap ten plik myszka i wciagnij w okno z modelem walka (albo plyty). Zostaniesz zapytany o plaszczyzne/powierzchnie i krawedzie odniesienia - przedtem wybiez sobie wielkosc wpustu. I gotowe.

Pozdr. tomek
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT