SolidWorks >> Modelowanie części >> Aktualizacja szablonu dokumentu.
Autor Wypowiedź
SW 2011 SP5.0
2013-01-15, 16:42
Pomógł 6 raz(y).
W czasie konstruowania w SW zmieniłem kilka standardów projektowania m.in. rozmiar czcionki, grubość linii itp. Otwierając stare rysunki oparte na starych szablonach nie mam tych wszystkich zmian. Czy istnieje możliwość stosowania aktualnych ustawień szablonu dokumentu do starszych projektów ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-01-15, 17:09
Pomógł 405 raz(y).
Wstecz nigdy to nie działa. Tylko makrem albo design chceckerem.
 
Panienka do wszystkiego
2013-01-16, 10:01
Pomógł 66 raz(y).
No nie calkiem,

jezeli zmiany dotycza tylko formatki arkusza (a nie wlasciwosci dokumentu), to wystarczy przeladowac formatke (wybrac nowa) poprzez wlasciwosci arkusza.

Pozdr. tomek
 
SW 2011 SP5.0
2013-01-16, 10:44
Pomógł 6 raz(y).
Chodziło o szablony dokumentu. Format arkusza owszem można przeładować co czynię gdyż tabelki także uległy z biegiem czasu przeprojektowaniu.
 
Panienka do wszystkiego
2013-01-16, 14:39
Pomógł 66 raz(y).
To makro powinno zadzialac (funkcja) - czyta za pomoca Excela ("Hole Optionen (get options)") z nowego (pustego) dokumentu i po uaktywnieniu "starego" wpisuje ("Setze Optionen (set options)") do niego wyczytane dane. Jak sie zapisze ten Excel-file, to nie trzeba ponownie ladowac wartosci.

http://solidworks.cad.de/mm_08.htm

Pozdr. tomek
 
SW 2011 SP5.0
2013-01-21, 10:42
Pomógł 6 raz(y).
Bardzo fajne makro. Widać ktoś miał z tym problemy. U mnie niestety wysypuje się na linii

Set SwApp = CreateObject("SldWorks.Application")

Działam w tej chwili na 2013, z opisu wynika, że makro jest do wersji 2008 i tu jest zapewne wina. Może ktoś, kto zna się na makrach mógłby przerobić do aktualnej wersji ?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT