SolidWorks >> Rysunki >> podmiana szablonu rysunku
Autor Wypowiedź
Konstuowanie to moja pasja
2013-03-11, 09:28
Pomógł 2 raz(y).
Witam kolegów

mam następujący problem.

Mam rysunki (*.SLDDRW) zrobione przez mojego poprzednika, merytorycznie są OK ale chciałbym aby wyglądały tak jak obecnie to robię (inne groty, wysokości tekstu, tekst prosty nie pochyły, inne czcionki itd.).

Czy jest możliwe aby podmienić szablon wg któego te rysunki zostały wykonane na mój aktualny?

Oczywiście formatki nie mam problemu żeby podmienić, problem stanowi szablon.

Czy jest to wogóle wykonalne?

Pozdrawiam
 
Panienka do wszystkiego
2013-03-11, 10:05
Pomógł 66 raz(y).
Witam,

o ile wiem, to szablonow nie da sie podmienic. Dotyczy to naturalnie dokumentow stworzonych w przeszlosci.

Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-03-11, 10:27
Pomógł 405 raz(y).
1. Makrem. 2. Ctrl+C widoki i Ctrl+V na nowy szablon 3. Może Design Checker?
 
2013-03-11, 14:01
Pomógł 2 raz(y).
Sprobuj prawy przyciskiem myszy nastepnie wlasciwosci i zaladuj swoj szablon.
Format czcionki musisz chyba jednak zmienic manualnie w opcjach
 
SW 2011 SP5.0
2013-03-11, 14:46
Pomógł 6 raz(y).
Temat już poruszałem:

http://www.pswug.info/forum/3/Modelowanie_czesci/927/Aktualizacja_szablonu_dokumentu/

Najszybszym sposobem, jest jednak załadowanie własnego standardu projektowania. Zrób tak: otwórz nowy rysunek na najnowszym szablonie. Wybierz narzędzia - opcje - właściwości dokumentu. Na pierwszej karcie od góry znajduje się standard projektowania. Wybierz: zapisz do pliku zewnętrznego. Następnie otwórz stary rysunek, który chcesz zaktualizować. Narzędzia – opcje, wybierz: załaduj z pliku zewnętrznego. Nie wszystkie właściwości można tak przywrócić, ale jednak większość.

Innym sposobem jest kopiowanie widoku rysunku i wklejanie do nowego rysunku na najnowszym szablonie. To co pisał Paweł w punkcie drugim. Problem będzie w przypadku rysunków z wieloma przekrojami i widokami. Nie zawsze wszystko można skopiować.

Swoją drogą przydałoby się to robić szybciej, jednym przyciskiem. Makro ok. jeżeli takie istnieje, ale czy nie powinno to być w standardzie?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT