SolidWorks >> Rysunki >> Problem z kopiowaniem rzutów i tabel między arkuszami
Autor Wypowiedź
2013-03-15, 10:50
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Mam problem z kopiowaniem i wklejaniem ze schowka rzutów i tabeli ogólnej na inny arkusz tego samego rysunku. Przy próbie wklejania otrzymuję nasptępujący komunikat "Nie można tu wkleić elementu ze schowka." Co ciekawe dzieje się to tylko na niektórych starych rysunkach, do nowo utworzonego rysunku można wkleić skopiowany wcześniej do schowka element (rzut lub tabelę).

Nie wiem od czego to zależy i czemu raz działa a raz nie.

Czy kotoś spotkał się z takim problemem i wie jak go obejść?
 
Panienka do wszystkiego
2013-03-15, 12:14
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,

widoki mozna przeciagac w drzewku z wcisnietym CTRL na inne (nieaktywne) arkusze. Tabele czesci (i pewnie inne tez), poniewaz sa powiazane z danym arkuszem (widokiem), nie da sie przeciagac/kopiowac. Trzeba na nowo generowac.

Pozdr. tomek
 
2013-03-15, 13:29
Pomógł 0 raz(y).
Metodę z przeciąganiem z CRTL-em znam i też ją używam.

Działa ona tylko dla głównych widoków a nie działa dla widoków zależnych od innych czyli przekrojów, rzutów, szczegółów oraz dla tabeli listy materiałów.

Nadal ciekawi mnie dlaczego na niektórych rysunkach nie można wkleić "Ogólnej tabeli" nie powiązanej z żadnym widokiem do innego arkusza lub rysunku.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-03-15, 20:24
Pomógł 405 raz(y).
Nie działa dla widoków zależnych i innych zależnych elementów bo jak nazwa wskazuje są one zależne.

Nie można kopiować widoku np. zależnego bez widoku głównego, to samo dotyczy tabel etc.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT