SolidWorks >> Rysunki >> Lista materiałowa
Autor Wypowiedź
Łukasz
2013-04-08, 08:08
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Mam pytanie dotyczace listy materiałowej. Mianowicie na rysunku umieściłem pewien złożeń z duż ilością detali. Następnie kilka detali pozycjonuje na rysunku (np 5 detali o różnej wartości 8,20,50,63,99). Teraz chcę stworzyć listę materiałową, ale z detalami z rysunku, które pozycjonowałe, a nie z wszystkimi jakie złożeń posiada. Reasumując, jak zrobić listę materiałową (jak najłatwiej) tylko z tymi 5 detalami a nie z wszystkimi.

Posiada SolidWorks 2009.

Może jak nie ma w 2009 to czy jest taka opcja w nowszych.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
 
2013-04-08, 08:14
Pomógł 1 raz(y).
będąc w złożeniu klikasz PPM na daną część/podzłożenie, które chcesz wykluczyć z listy materiałowej, wchodzisz we właściwości i zaznaczasz pole "wyklucz z listy materiałow"
 
.
2013-04-08, 09:56
Pomógł 52 raz(y).
Można tak, ale jeśli części jes dużo a potrzebujemy tylko kilka wybrać to lepiej zaznaczyć wszystkie części w drzewie złożenia (klikamy na pierwszą część w drzewie a następnie z wciśniętym SHIFT ostatnią) i wtedy PPM i wykluczamy z listy materiałów a potem pojedynczo lub grupowo (tym razem z CRTL jeśli nie są po kolei) i wyłączamy wykluczenie dla nich.
Pozdrawiam
 
Łukasz
2013-04-08, 10:35
Pomógł 0 raz(y).
Wiem że można z zespołu zaznaczyc części, które mają byc usunięte z listy materiałowej ale za to na nastepnym rysunku będą mi potrzebne więc wykluczanie częsci nie wchodzi z rachubę. Najlepiej żeby była taka opcja że jak zaznaczę na rysunku odnośnik to lista materiałowa wie że tylko ten odnośnik pokazać a nie całą resztę - ale nie wiem czy taka opcja jest, po prostu może nie istnieje.
 
.
2013-04-08, 11:20
Pomógł 52 raz(y).
To zrób sobie konfiguracje z odpowiednimi zestawami części.
 
2013-04-08, 20:09
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Zrób konfigurację i te nie potrzebne części po prostu wygaś PPM, a na liście części ich nie bedzie (w tej nowej utworzonej konfiguracji) Wracając do wcześniejszej konfiguracji będziesz mial wszystkie cześci.

Pozdrawiam.
 
Konstruktor
2013-06-29, 12:07
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
podepnę się podtemat. Jak zrobić listę materiałów ale tak, żeby wypełniała sie od dołu do góry?
Czyli opis kolumn na samym dole i powyżej kolejno elementy.
Taka kolejność jak na rys. poniżej.
 
.
2013-06-29, 13:37
Pomógł 52 raz(y).
Trzeba zaznaczyć odpowiednią opcje listy materiałów.
 
Konstruktor
2013-06-29, 13:42
Pomógł 0 raz(y).
Może trochę jaśniej?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-06-29, 21:40
Pomógł 405 raz(y).
Jest taki przełącznik
 
Konstruktor
2013-06-29, 23:08
Pomógł 0 raz(y).
Takie proste a ja się tyle nakombinowałem...
Nie widziałem jakoś tego przycisku w ogóle.
Dzięki!
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT