SolidWorks >> Rysunki >> Grubość materiału z starszych wersji SW
Autor Wypowiedź
Konstruktor
2013-04-10, 09:23
Pomógł 0 raz(y).
Witam



Chciałbym zrobić adnotację w konfiguracji rozwiniętej pewnej blachy. Adnotacja ta to grubość materiału zczytywana poprzez "połącz z właściwością". Po kliknięciu tej ikony wyskakuje mi okienko w którym mam do wyboru 4 główne opcje : "Bieżącego dokumentu", "Modelu w widoku, do któego dołączona jest adnotacja", "Modelu w widoku, określonego we właściwościach arkusza", oraz ostatnia wartość, wydaje mi się że dodana w wersji 2012-13 (nie jestem pewny) "Komponentu do którego dołączona jest adnotacja".

Interesuje mnie ostatnia opcja, po której to zaznaczeniu guzikiem typu "radio"-czarny punkt w białym kole, mam możliwość zaznaczenia tak zwanego check-boxu z podpisem "Właściwości listy elementów ciętych" po jej wybraniu z poniższej opcji wyboru mogę wybrać "Grubość arkusza blachy".

Na dole załączam obrazem z pliku z 2013 oraz pliku starszego przerabianego (po konwersji do 2013 oczywiście) z rysunku i modelu


Niestety plik który edytuję prawdopodobnie pochodzi z wersji 2009 lub 2010. Co za tym idzie pole "Właściwości listy elementów ciętych" jest szare i program nie pozwala mi na jego zaznaczenie. Tym samym nie mogę połączyć grubości materiału z adnotacją. Czy jest jakiś szybki sposób na połączenie jej? Nie chcę całego elemenu robić od nowa w wersji 2013 bo to dodatkowa praca, a takich starych elementów mam masę.

Chciałbym, jeśli to możliwe wpisywać formułę/komendę w samej adnotacji w rysunku niż dodawać jakąś wartość do modelu.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-04-10, 19:35
Pomógł 405 raz(y).
Opcja powiązania z właściwością komponentu, była już wcześniej. W porównaniu ze starszymi wersjami zmienił się tylko sposób wyświetlania folderów arkusza, w którym zapisane są parametry domyślne.

Niestety brak obrazka (załącznika) i nie do końca wiem o co chodzi z checkbox'em.

Może wykonaj uaktualnienie plików harmonogramem, natomiast może mieć znaczenie użyty szablon i zapisane w nim właściwości dostosowane. To też można aktualizaować harmonogramem albo są do tego makra.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT