SolidWorks >> Rysunki >> SZABLON RYSUNKU- POTRZEBUJE DROBNEJ POMOCY
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Roman Tasiemiec
Witam,

Skonfigurowałem prawie cały szablon brakuje mi tylko dwa elementy do skonfigurowania. Chciałbym aby w szablonie rysunku wyskakiwała automatycznie liczna części która znajduje się w złożeniu lub LIŚCIE MATERIAŁÓW(standardowo pobiera z szablonu części). Druga sprawa to nazwa rysunku którą chce aby pobierał automatycznie z LISTY MATERIAŁÓW Numer rysunku różni się u mnie od nazwy części którą potrafię skonfigurować. Proszę odpowiedź jak to zrobić. Może pobierać dane np z tabeli z excel jak to jest możliwe.

Pozdrowienia
Roman

P.S.
Załączam screeny, które łatwiej objaśnią sytuację.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2009-12-22, 22:58
Pomógł 405 raz(y).
Co do ilosci to jasna sprawa, ale opis? Przeciez kazda czesc ma swoj wlasny opis, to ktory ma byc w tabeli?

A wracajac do ilosci, mozna dodac nowy wiersz i zsumowac ilosc czesci. Ten wpis teraz nalezaloby wstawic do tabeli. Nie wiem czy jest mozliwosc by bezposrednio pobrac ilosc wszystkich czesci, ale raczej nie wydaje mi sie to prawdopodobne, gdyz w zlozeniu moga byc podzlozenia itd, w zwiazku z czym jest mozliwosc rozroznienia tego w tabeli (BOM) jako wciete zlozenia - wiec jak wowczas program mialby zliczac te czesci lub podzlozenia?

Moze wrzuce jakis screen jutro :)
 
Użytkownik usunięty
Roman Tasiemiec
JAK OPIS MIAŁEM NA MYŚLI PRZYKŁAD UŻYTY W SCREEN'IE . NAPRAWDĘ U MNIE NAZYWA SIĘ TO NUMER RYSUNKU, KTÓRY SIĘ RÓŻNI OD NAZWY RYSUNKU KTÓRA JEST POBIERANA AUTOMATYCZNIE (Screen- "Ceownik po 1"). JEŚLI JEST TAKA MOŻLIWOŚĆ TO PROSZĘ NAPISAĆ CZY MOŻLIWE JEST ABY DO TABELKI POBIERAŁ DANE ZAŁÓŻMY Z ARKUSZA EXCEL, WTEDY STWORZĘ SOBIE ARKUSZ.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2009-12-23, 18:27
Pomógł 405 raz(y).
W edycji formatu arkusza trzeba dodac polaczena wlasciwosc z modelem, w przypadku wlasciwosci opis definiowanej recznie w modelu nie ma najmniejszego problemu.



Jednak ilosc nie bedzie tak latwo. Rozumiem, ze powyzsze informacje maja wedrowac do tabelki rys. danej czesci?

Jezeli tak to skad program bedzie wiedzial ile jest wystapien danej czesci w danym zlozeniu? Przeciez czesc A moze byc uzyta x razy w roznych zlozeniach...
Excel nie ma nic do tego bo nie zachowuje powiazan jak tabelki wewnetrzne SolidWorksa.

Byc moze da sie wydobyc taka informacje w odniesieniu do konkretnego zlozenia ale trzeba nieco glebiej "pogrzebac".
 
Panienka do wszystkiego
2009-12-23, 18:33
Pomógł 66 raz(y).
Czesc Pawel,

na Ciebie zawsze mozna liczyc...

Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2009-12-23, 18:34
Pomógł 405 raz(y).
Tu masz jeszcze info o powiazaniu wlasciwosci: http://pswug.info/video/41/Szablony_SolidWorks/
 
Użytkownik usunięty
Roman Tasiemiec
Bardzo dziękuje wszystkim za informacje. A tak przy okazji życzę wszystkim wszystkiego najlepszego z okazji Świąt.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT