SolidWorks >> Rysunki >> Tabelka rysunkowa z excela
Autor Wypowiedź
2013-05-12, 13:45
Pomógł 0 raz(y).
Witam
chciałbym podłączyć część tabelki rysunkowej z arkuszem excela konkretnie materiał, nr normy materiału, pówyrób, nr normy pówyrobu. Materiał jest automatycznie wpisywany natomiast jak
podpiąć nr normy do każdego materiału np. stal s355MC ma inną normę jak s235JR czy DC01 to samo jest z półwyrobem, kształtownik zamknięty z/g,otwarty,ceownik, teownik, kątownik itd,itd,i do tego normy. Pomyślałem aby w arkuszu excel w komórki A1 do A np.20 wpisać pówyroby, w komórki B1 do B20 nr.norm im odpowiadających, w generatorze karty właściwości wybrać excel,ścieżka, zakres. Czyli półwyrób byłby wczytywany z listy rozwijalnej A1-A20 natomiast nr normy z listy B1-B20 i tutaj jest pewne ale, kto zapamięta całą listę rozwijalną z normami. Pytanie takie czy można zrobić tak aby lista rozwijalna wyświetlała komórki z półwyrobami np.teownik z komórki A5 a po kliknięciu wskakiwało B5 nr normy. Nie znam excela ale może jest na to sposób.

Andrzej

 
SW 2011 SP5.0
2013-05-14, 09:01
Pomógł 6 raz(y).
Próbowałem tak zrobić ale nie udało się. W samym excelu taka podmiana jest możliwa, ale SW nie przejmował nazw. Byłaby to bardzo przydatna funkcja. Może ktoś jednak potrafi ?
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2013-05-14, 12:29
Pomógł 12 raz(y).
A może makrem Properties.



Musiałbym napisać dodatkową funkcję, którą można byłoby nazwać "Z listy 2 na podstawie Listy 1". W listach (pliki.txt) definiuje się listy. W liście 1 można dopisać "półwyroby". W liście 2 Nr. normy materiału. Uruchamiamy makro i właściwości nadane.

pozdrawiam

Michał Karpiuk
 
2013-05-14, 18:09
Pomógł 0 raz(y).
Zgadzam się z kolegą Dawidem, funkcja przydatna szczególnie dla tych między innymi i ja gdzie rozbijane są wszystkie zlożenia na pojedyńcze detale na oddzielnych formatkach. Makro rozwiązałoby ten problem zwłaszcza te cztery pozycje.

Andrzej
 
SW 2011 SP5.0
2013-05-15, 08:43
Pomógł 6 raz(y).
Makro, które proponujesz sprzedać jest naturalnie płatne. Szukałbym rozwiązania raczej w samym SW lub przekazanie informacji dla kogoś, kto zbiera zapotrzebowania klientów na zmiany w nowych wersjach. Nie mam za bardzo czasu aby przeszukiwać fora zagraniczne, ale jestem przekonany, że istnieje darmowe makro, które rozwiąże problem.
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2013-05-15, 14:29
Pomógł 12 raz(y).
Jasne. Akurat makro Properties jest płatne. Dostosowanie gratis ;). Jak znajdziesz inne rozwiązanie napisz proszę. Pozdrawiam
 
.
2013-05-15, 17:04
Pomógł 52 raz(y).
Nauczyć się programowania i napisać samemu :D . Ja tak zrobiłem.
Pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT