SolidWorks >> Rysunki >> Wiele przekrojów
Autor Wypowiedź
2013-06-14, 14:35
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
odkrywam dopiero możliwości SW i napotkałem barierę. Nie moge sie doszukać na forum rozwiązania następującej rzeczy:
Mam projekt cześci, zrobię z niej rysunek i potrzebuję wykonać widoki przekrojów dokładnie co 20mm. Czy jest do tego jakieś narzędzie lub sprytny sposób na to żeby tą dokładność zachować?
 
SOLIDWORKS 2018
2013-06-14, 15:24
Pomógł 43 raz(y).
hej,

Nie wiem czy można zautomatyzować odstęp, tzn. szereg zrobić żeby od razu zrobić kilka przekrojów ale ręcznie to tak jak poniżej:











 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-06-14, 16:14
Pomógł 405 raz(y).
Może tak?


 
2013-06-14, 16:54
Pomógł 0 raz(y).
Myślę, że z podpowiedzi Pawła może sie to udać. Dokładnie potrzebuje zrobić tak jak jest pod tym linkiem: http://www.team-bhp.com/forum/technical-stuff/9521-pics-carbon-fiber-seat-how-handmade-fsae.html Mam zaprojektowany fotel i chcę go podzielic na przekroje po 20mm żeby wykonać coś takiego jak jest na zdjęciach (fotel z pianki żeby zdjąc z niego formę)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-06-14, 17:37
Pomógł 405 raz(y).
Ale z przekroju to formy się nie zrobi...


W dzisiejszych czasach to takie elementy się skanuje (w 3D), frezuje model z miękkiego materiału w 3, 4 może 5 osiach i robi kopyto.
 
2013-06-14, 20:12
Pomógł 0 raz(y).
Wiem, że obecnie wykonuje sie w sposób opisany przez Ciebie ale to wymaga większych nakładów finansowych niż metoda którą chcę zastosować. Pwale jakiego narzędzia użyłeś do zrobienia przekrojów?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT