SolidWorks >> Rysunki >> Jak wypełnić "Podsumowanie" raz na zawsze
Autor Wypowiedź
Ewski
2010-02-08, 11:16
Pomógł 2 raz(y).
Witam !!

Mam taki problem. Chciałbym uzupełnić raz wszystko co znajduje się w tabelkach w Podsumowaniu (Plik -->Właściwości) i nie musieć wpisywać tego raz jeszcze za każdym razem, gdy tworzę nowy rysunek. Jak to zrobić?

Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-02-08, 11:20
Pomógł 405 raz(y).
Witam,

Należy zapisać te ustawienia w szablonach.
video 5
 
Ewski
2010-02-08, 12:21
Pomógł 2 raz(y).
dzięki, ale co zrobić, żeby wczytywały mi się te touturiale?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-02-08, 12:27
Pomógł 405 raz(y).
Nie rozumiem...?

Jest tam pokazane, że to co ustawiasz np. w pliku części aby zachować na przyszłość należy zapisać jako szablon. Później podczas wyboru nowej cześći wybierając ten szablon (okno zaawansowane) wszystkie właściwości dostosowane, ustawienia jednostek, itd będą zapamiętane.
 
Ewski
2010-02-08, 13:07
Pomógł 2 raz(y).
dzięki, natomiast mam pytanie odnośnie tych video na podanej wyżej stronie. One mi się nie wczytują, nie mam filmików. Czy do ich obejrzenia, potrzeba, jakiś wtyczek w firefoxie.
 
Smiter
2010-04-30, 15:22
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Mam pytanie odnośnie formatek, troszkę z "innej beczki".
Ustawiłem już sobie wagę, materiał, nazwę części etc. (z wykorzystaniem "link to property"). Wszystko ładnie, pięknie wyskakuje w tabelce. Mam jednak jeszcze jeden problem. 
Otóż chciałbym aby w tabeli pojawiał się również nr maszyny. Mógłbym skorzystać z linka do folderu, w którym znajdują się części złożenia i tak też zrobiłem. Problem jednak w tym, iż SW "wypluwa" mi całą ścieżkę (np. C:plikimaszyny2100-2-1), a ja chciałbym jedynie nr 2100-2-1 w tabelce.
Macie na to jakąś radę?;)
 
Smiter
2010-05-10, 11:33
Pomógł 0 raz(y).
Pomoże ktoś? Przypadkiem nie wchodzi tutaj w grę już jakieś makro?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-05-10, 13:07
Pomógł 405 raz(y).
Makrem to się da bezproblemowo...
Ale moża udałoby się inaczej, pomyślę wieczorkiem.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-05-11, 20:13
Pomógł 405 raz(y).
Powiem tak, nie znalazłem rozwiązania jak wyświetlić ścieżkę ograniczając ilość znaków.
Ja zrobiłbym tak, że dodaje właściwość nr maszyny i na końcu projektu (lub w dowolny momencie) z poziomu złożenia dodaję taki wpis globalnie dla wszystkich. Z takim rozwiązaniem spotykam się w wielu firmach.
Czytanie nazwy z folderu niesie wiele ograniczeń. Jeżeli jednak będziesz uparty to pomyślimy nad makrem.
 
Smiter
2010-05-13, 20:18
Pomógł 0 raz(y).
Hej,
Idea na dodanie właściwości [nr maszyny] wydaje się jak najbardziej słuszna i mi pasuje. Mam tylko pytanie: odniesienie globalne - jak to zrobić? Dodaję właściwość ID dla złożenia, ale jak poszczególne części mają możliwość "pociągnięcia" tej wartość dla rysunku 2D?
Dziękuję z góry za podpowiedź.
Pozdrawiam;)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-05-13, 22:52
Pomógł 405 raz(y).
Za pomoca generatora karty wlasciwosci tworzysz pole tekstowe nr maszyny. Z poziomu zlozenia po zaznaczeniu czesci mozna dodawac wlasciwosci do tych czesci po prawej stronie na karcie wlasciwosci (zamiast do zlozenia).
Informacje na temat polaczenia wlasciwosci czesci z odpowiednim polem tabeli w rysunku znajdziesz w video5.
Jezeli bedziesz mial problemy to pisz:)
 
 
Smiter
2010-05-16, 16:59
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki za szybką odpowiedź.
Sprawdzę jak to działa;)
 
Smiter
2010-05-20, 15:04
Pomógł 0 raz(y).
Działa rewelacyjnie;)
Pytanko - czy w przypadku rys. złożeniowych można zautomatyzować BOMa?
Tzn. uruchamiam formatkę do złożenia, dodaję model - tabelka się pięknie uzupełnia.... i gerenruje się BOM.
Jeżeli tak, to jakie właściwości dodać do tabeli (link to property) bądź ustawić standardową tabelę BOMowską?
Dzięki z góry!
 
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-05-20, 15:27
Pomógł 405 raz(y).
    Dąbrowski Piotr
    Działa rewelacyjnie;)
    Pytanko - czy w przypadku rys. złożeniowych można zautomatyzować BOMa? 
     
Nie do końca rozumiem... wszystko zaczyna się od pliku części, gdzie są uzupełnione właściwości. W rysunku ze złożenia lub z części łączy się te włąściwości albo do tabelki rysunkowej albo do BOM'a - wybierając kolumnę można powiązać dostępną właściwość, jak autor, data, lub właściwości dostosowane jak masa, materiał, nr maszyny itd.
 
Smiter
2010-05-20, 19:47
Pomógł 0 raz(y).
Ja to wszystko rozumiem, ale chyba się nie zrozumieliśmy...
Mam na myśli następujący proces:
Modeluję części, tworzę złożenie. Wszystkie właściwości (personalia, nr maszyny, części, waga itd.) ściągam z modeli i eksportuję do tabelki rysunkowej. 
Otwierając rys. (formatkę) do złożenia OPRÓCZ uzupełnionych powyższych własności (co już mi działa) chciałbym aby AUTOMATYCZNIE została generowana lista BOM. Nie chcę klikać na "stwórz BOM" za każdym razem gdy tworzę doku złożenia. Chciałbym aby tabela BOM (notabene po odpowiednim sformatowaniu - wielkości komórek, czcionka itp.) była po prostu zintegrowane z formatką złożenia (stanowiła jej część).
Nie wiem czy jest to możliwe w SW.... robiłem takie "cuś" w Pro-E... Stąd między innymi moje pytanie.
Mam nadzieję, iż teraz wyraziłem się jaśniej.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT