SolidWorks >> Rysunki >> Wymiarowanie oraz kreskowanie
Autor Wypowiedź
.
2014-03-12, 21:07
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich,

mam dwa pytania:

1) Jak można ustawić dokładność pokazywania wymiaru, a dokładnie chodzi mi o NIE pokazywania ostatniego zera.
Chciał bym aby wymiary pokazywały mi się z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
Na rysunku mam wymiar:
45 - jest ok
45,25 - jest ok
ale np jak jest wymiar 45,5 to pokazuje mi 45,50 - czy jest jakiś sposób aby pokazywało bez ostatniego zera ale aby dokładność była ustawiona na dwa miejsca po przecinku.
Na chwilę obecną takie wymiary to zmieniam ręcznie ale jest to trochę kłopotliwe aby każdy wymiar z zerem na końcu zmieniać na dokładność z jednym miejscem po przecinku.
Szukałem w właściwościach ale nic nie znalazłem :(

2) Kolejny problem polega na kreskowaniu.
Podczas modelowania części ustalam materiał np 1.2311, następnie robię rysunek i podczas przekroju czy wyrwania robi mi się kreskowanie ale nie taki typ (wzór kreskowania) jak bym chciał. Typ kreskowania jest (DIN 201 stal i żeliwo). Zmieniam go ręcznie na (ISO Stal), no ale zmiana przy każdemu przekroju jest uciążliwa.
W opcjach systemu/kreskowanie mam ustawione (ISO Stal), w szablonie dla rysunku tak samo.
Bardzo możliwe że typ kreskowania pobiera z materiału zdefiniowanego w części (modelu), ale jak wejdę
materiał/ppm/edytuj materiał zakładka kreskowanie to tam dla tych materiałów jest ustawiony Wzór (DIN 201) ale opcje mam nie dostępne których nie mogę zmienić.
Czy jest jakiś sposób aby ustawić swój Wzór kreskowania np Globalnie lub edytować raz na zawsze ten z materiałów dostępnych ??
Materiały których używam to (SolidWorks DIN Materials).
SW2012

Pozdrawiam,
RN
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-03-12, 21:30
Pomógł 405 raz(y).
Ad.1. We właściwościach dokumentu > Wymiary są opcje końcowych i początkowych zer. W końcowych ustaw na Usuń zamiast Inteligentne. Ad. 2. Jeżeli nie używa sie materiału fizycznego, to kreskowanie pobierane jest z właściwości dokumentu (część) i możne sobie to zmienić i zapisać w szablonie. Ale jeżeli określisz materiał fizyczny, to kreskowanie będzie brane z niego (nadpisze kreskowanie domyślne). Problem pojawia się wówczas, jak wzór nam sie nie podoba, bo materiały SolidWorks oraz Din są tylko do odczytu i nie można wyłączyć przypisanego wzoru (co kiedyś było możliwe). Ja to robię tak, tworze nowy standard, kopiuje do niego te żółte materiały i tam już mogę wszystko zmieniac, mają kolor niebieski. Zarówno nazwę, właściwości materiałowe oraz kreskowanie. Trzeba to zrobić raz ale dla każdego materiału oddzielnie. Ale ciekaw jestem innych rozwiązań. Pewnie można by zmienić globalnie z pliku materials - ma on strukturę xmla, ale ja tego nie robiłem...
 
.
2014-03-12, 22:54
Pomógł 0 raz(y).
Ad.1. Wcześniej coś musiałem zabardzo namieszać ponieważ próbowałem tej opcji ale nie dało efektów, a teraz to elegancko wygląda.

Ad.2. Z tym materiałem na tyle jest prosta sprawa że można kopiować całe foldery (żółte).

Dziękuje za pomoc,
dokładnie o to mi chodziło,
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT